Öğrenci Kariyeri Banner

2020'nin En Çok Okunan İçerikleri

2020'nin En Çok Okunan İçerikleri

Öğrencikariyeri yazar ekibi olarak 2020 yılında farklı kategorilerde içerikleri sizlerle buluşturduk. Bu yazımızda 2020'nin en çok okunan ve beğenilen içeriklerini bir araya getirdik.

İşte 2020'den geriye kalan 16 içerik!

Almanca Öğrenmek İsteyenler İçin Muhteşem 9 Yöntem

Hayatımızın belli dönemlerinde 2.yabancı dil öğrenmek hakkında düşünmüşüzdür. Muhtemelen birçoğumuzun aklından geçen dil Almanca olmuştur. Almanca öğrenmek isteyenler, Almanca bilgisini geliştirmek isteyenler için harika önerilerimiz var. Almanca öğrenmenize yardımcı olabilecek 9 yöntemin kaleme alındığı bu yazımızı okumanızı mutlaka tavsiye ediyoruz.

Okunması Gereken Bir Başyapıt Körleşme'den Alıntılar

Kitaplar hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Bazı kitaplar ise başucumuzda yerini çoktan almıştır.Yazarımız tarafından okunması gereken kitaplardan biri olarak Körleşme kaleme alınmıştır. Dünya edebiyatının başyapıtlarından biri olarak kabul edilen Körleşme'den 9 alıntının yer aldığı içeriğimize göz atmadan geçmeyin!

Düşünce İşcisi Cemil Meriç

Türk edebiyatının usta kalemlerinden biri olarak kabul edilen Cemil Meriç'in hayatı,eserleri ve daha fazlasını merak ediyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Dünyaca Ünlü CEO'lardan Ufkunuzu Genişletecek 8 Kitap Önerisi

Hayata bambaşka bakmamıza yardımcı olan kitaplar vardır.İşte bakış açımızı genişletmek ve kendimizi geliştirmek için tecrübeleri isimlerin tavsiyelerinin yararlı olabileceğini düşünen yazarımız tarafından kaleme alınan bu içerik tam size göre!

10 Maddede Güçlü Bir Linkedin Profiline Sahip Olun

Günümüzde kendi kişisel markanızı yaratmak oldukça önemlidir.Peki güçlü bir LinkedIn profiline sahip misiniz? Güçlü bir LinkedIn profili oluşturmanız için yapmanız gerekenleri öğrenmek için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Özgeçmiş Oluşturmak için 5 Adım

Bir işe başvurduğunuzda karşı taraf ile ilk  temasınız özgeçmişiniz olacaktır.Bu yüzden doğru hazırlanmış bir özgeçmiş öne çıkmanıza yardımcı olabilir.Bu yazımızda özgeçmiş oluşturmak için takip edebileceğiniz adımlara yer verdik.

CV Hazırlarken Bunları Asla Yapmayın!

İş arayan biriyseniz yapmanız gereken ilk adım dikkat çekici ve güçlü bir özgeçmiş hazırlamaktır. Bu yazımızda yapılan özgeçmiş hatalarını bir araya getirdik. Özgeçmişlerde yapılan hataları öğrenerek doğru ve güçlü bir özgeçmiş oluşturabilir veya özgeçmişinizi güncellemeniz gerektiğini fark edebilirsiniz.

Sertifikalı ve Ücretsiz Eğitim Alabileceğiniz 5 Online Platform

Pandemi nedeniyle online platformların hayatımızdaki yeri önem kazandı.Bu yazımızda eğitim alabileceğiniz,kendinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek online eğitim platformlarını sizin için bir araya getirdik.Bu yazımızı incelemenizi mutlaka tavsiye ediyoruz.

Online Gönüllü Olunabilecek 5 Sivil Toplum Kuruluşu

Günümüzde dünyada ve ülkemizde gönülülük kavramı önem kazanmaktadır.Yardım edebilmek kendinizin ve başkalarının hayatına mucizevi bir şekilde dokunmanızı sağlar.Siz de bu iyilik hareketinde yer almak istiyorsanız online gönüllü olabileceğiniz kuruluşları derlediğimiz bu yazımıza  göz atabilirsiniz.

Mücadelenizi Seçin

Hayattan ne bekliyorsunuz? bu soruyu hayatınızda birçok kez duymuşsunuzdur.Sizi siz yapan soru budur aslında.Bu yazımız cevap bulmanıza, bakış açısınızı geliştirmenize yardımcı olabilir. Mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Deneyimsizliğinizi Tercih Sebebine Dönüştürün

İş arama süreçlerinde özellikle yeni mezunsanız karşılaştığınız en büyük engellerden biri deneyimsiz olmanızdır.Peki ne yapmalısınız? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre!

İstediğiniz Her şeyin Olduğu Bir Üniversite:Udemy

Günümüzde dijital dünyanın etkisi yadsınamaz bir gerçek.Teknolojik gelişmelerin faydalarından biri dünyanın her yerinden eğitim alabilme imkanı yaratmış olmasıdır.Eğitim alabileceğiniz bu platformlardan biri olan Udemy hakkında kaleme alınan bu içeriğimizi okumanızı tavsiye ederiz.

Harvard Üniversitesi'nden En İyi 6 Ücretsiz Kurs

Özellikle pandemi sürecinde eğitim içeriklerini daha fazla takip ediyoruz.Online kursları araştırıyoruz.Bu yazımızda Harvard Üniversitesi tarafından verilen ücretsiz  ve aynı zamanda kaliteli kurslar kaleme alındı.

Bir Oturuşta İzleyebileceğiniz Tüm Zamanların En İyi Müzikal Fimleri

Popüler kültürün en önemli değerlerinden biri müzikallerdir.Vazgeçilmezlerden biri olan müzikallerden keyif alıyorsanız bu yazımız tam siz göre! Sinemaya uyarlanmış en iyi 10 müzikal filmin kaleme alındığı bu içeriğimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu Haftasonu Müze Geziyoruz!Oturduğunuz Yerden Gezebileceğiniz 9 Sanal Müze

Pandemi süreci hayatımızda birçok değişikliği beraberinde getirdi. Özellikle evde kaldığımız bu süreçte kendimizi geliştirebileceğimiz aktivitelere yönelebiliriz. Bu aktivitelerden biri müze gezmek olabilir. Bu yazımızda gezebileceğiniz online müzeleri sizler için derledik.

Öğrencilerin Hayatını Kolaylaştıran 5 Uygulama

 Artık gündelik hayatımızın vazgeçilmezi olan telefon ve bilgisayarlarımızı bize fayda sağlayacak güçlü iletişim ağlarıyla donatmak şart oldu. Biz de öğrenci kitlesinin ilgisini çekebilecek bir dizi kolaylaştırıcı uygulamayı sizin için derledik.

Siz de en beğendiğiniz içerikleri bizlerle paylaşın!

2021'de yazarlarımızın kaleme aldığı içerikleri takip etmenizi tavsiye ederiz.

Henüz takip etmediyseniz instagram sayfamıza da buradan ulaşabiiirsiniz.


Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.