Öğrenci Kariyeri Banner

Gelmiş Geçmiş En Çok İzlenen Netflix Dizileri

Gelmiş Geçmiş En Çok İzlenen Netflix Dizileri

Netflix, zengin dizi çeşitliliğiyle dünya çapında milyonlarca izleyiciye hitap ediyor. Yaptığı özgün dizilerle her yıl milyonlarca kitleye ulaşabiliyor. Peki Netflix tarihinde en çok izlenen diziler hangileri?

1. Squid Game

Güney Kore yapımı olan Squid Game, 2021 yılında büyük bir sansasyon yarattı. Maddi sıkıntılar içindeki kişilerin, hayatta kalma mücadelesi verdikleri ölümcül oyunlara katılmalarını konu alan dizi, dramatik anlatımı ve gerilim dolu sahneleriyle izleyicileri ekrana kilitlemeyi başardı. Sürükleyici senaryosu ve derin karakter analizleri ile Squid Game, Netflix'in en çok izlenen dizisi unvanını elde etti.

2. Stranger Things

Duffer Kardeşler tarafından yaratılan Stranger Things, 1980'lerin pop kültürüne gönderme yapan nostaljik bir bilim kurgu dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Küçük bir kasabada kaybolan bir çocuğun ardından gelişen doğaüstü olayları ve kasaba halkının bu gizemi çözme çabalarını anlatan dizi, gerilim, macera ve dramı harmanlayarak izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Özellikle genç oyuncu kadrosu ve dönemin atmosferini başarıyla yansıtmasıyla büyük ilgi gördü.

3. Wednesday

Tim Burton'ın yönetmenliğini yaptığı Wednesday, Addams Ailesi'nin karanlık ve esprili dünyasına yeni bir bakış açısı getiriyor. Wednesday Addams'ın gençlik yıllarını ve Nevermore Akademisi'nde yaşadığı olayları anlatan dizi, gotik teması ve Burton'ın benzersiz tarzıyla dikkat çekiyor. Jenna Ortega'nın etkileyici performansıyla Wednesday, kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaştı.

4. La Casa de Papel

İspanyol yapımı La Casa de Papel, Profesör lakaplı bir dehanın yönetimindeki bir grup soyguncunun, İspanya Kraliyet Darphanesi'ni soymasını anlatır. Gerilim ve aksiyon dolu sahneleri, derin karakter analizi ve sürprizli senaryosuyla dünya çapında büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur.


Begüm İldem

İletişim Fakültesini birincilikle, üniversiteyi ise ikincilikle bitirdim. Influencer Marketing alanında tezli yüksek lisans yaparak uzmanlaştım. Şimdi ise Öğrenci Kariyeri'nde 2 yıldır sosyal medya uzmanı olarak çalışıyorum.

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.