Öğrenci Kariyeri Banner

YEA Big Data Burak Baskın: Yapay Zeka ve Analitik

YEA Big Data Burak Baskın: Yapay Zeka ve Analitik

Young Executive Academy 11.haftasında Big Data alanında, SAS Türkiye ve Orta Asya 'nın Kıdemli İş Çözümleri Müdürü Burak Baskın ile birlikteydik. Bizimle, Yapay Zeka ve Analitik üzerine çok önemli bilgiler paylaştı.

SAS Hakkında

SAS

Yenilikçi yazılımlar ve hizmetler sunan, ileri analitik ve yapay zekâ uygulamalarında Dünya’da pazar lideri SAS (Statistical Analysis System); kurulduğu ilk günden beri şirketlerin, kurumların veriyi bilgiye ve değere dönüştürmeleri için çalışmalar yapmaktadır. Türkiye’de 22 yıldır faaliyet gösteren SAS Türkiye İstanbul ve Ankara ofislerinde çalışan ekipleriyle ileri analitik çözümleri, yapay zekâ uygulamalarıyla şirketlerin, kurumların veri yönetiminden, pazarlamaya, suiistimali engellemeye tüm kritik iş süreçlerinde verimliliklerini arttırmalarına destek olmaktadır. Aynı zamanda akademik iş birliktelikleriyle gençlerin geleceğin meslekleri arasında yer alan, yapay zekâ teknolojilerini bilen ve ileri analitik çözümlerini kullanabilen veri bilimciler olarak yetişmelerine katkı sağlamaktadır.

Analitik Nedir? Veriden Bilgi Yaratmaktır.

analitik

Yapay Zeka Ne Yapmaya Çalışır? Temel Unsurlar Nelerdir?

yapay zeka

Yapay zeka insan zihnini kopyalamaya çalışır. 3 temel unsuru vardır;

  • Önceki deneyimlerden öğrenir.
  • Yeni girdiler ile öğrenmeyi sürdürebilir.
  • Manuel müdahale olmadan görevleri otomatik hale getirebilir.

Nesnelerin İnterneti (IoT)

IOT

Nesnelerin İnterneti, farklı kaynaklardan alınan verilerin bir araya toplanılması, çoğaltılabilmesi ve organize edilebilmesini anlatmaktadır. En basit tanımıyla, nesnelerin birbiriyle iletişimini sağlayan yapılara IOT adı verilmiştir. IOT platformu, kontrol süreçlerini hızlandıran bir veri yönetimi sunar.

Makine Öğrenimi İçin Gereklilikler 

makine öğrenmesi

1. Kodlama becerisi

2. Matematik ve istatistik bilgisi

3. Temel makine öğrenimi bilgisi

4.Pratik

 

Sayın Burak Baskın'a bize verdiği değerli bilgiler için teşekkür ederiz.

Geleceğin Yönetici adaylarının 6 ay boyunca 5 farklı konuda 120 farklı şirketin ve öğrencilerin buluştuğu Young Executive Academy'nin ikinci dönem başvurularından haberdar olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Özgün İçerik 

 

 

 

 

 


Sıla Beril Bakan

Endüstri Mühendisliği

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.