Ücretsiz CV (Özgeçmiş) Hazırlayabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

Ücretsiz CV (Özgeçmiş) Hazırlayabileceğiniz 5 İnternet Sitesi

İş başvurularında kendimizi en iyi şekilde ifade etmemizin ilk yolu etkili bir CV (özgeçmiş) hazırlamaktır. Dijital ortama ayak uydurmamızın ardından özgeçmişlerimizi artık internet üzerinden hazırlıyor ve başvurularımızı da yine çoğunlukla internet üzerinden yapıyoruz. Bu durumda hepimiz ilgi çekici CV'ler hazırlamak isteriz fakat çoğu CV hazırlama sitesi ücretli oluyor. Biz bu yazımızda size ücret ödemeden de CV hazırlayabileceğiniz siteleri önerdik. 

 

Ücretsiz CV (Özgeçmiş) Hazırlayabileceğiniz Siteler

 

1. Canva

canva özgeçmiş hazırlama

Canva, tasarım anlamında çok fazla imkan sunan bir site olmasının yanı sıra kaliteli ve yaratıcı CV hazırlama konusunda da gayet başarılı. İçerisinde onlarca taslak bulunduran Canva, kendi tarzınıza göre CV hazırlamanıza olanak sağlıyor ve farklı şablonlar üzerinden kendi CV'nizi oluşturabiliyorsunuz. CV'lerinizi istediğiniz formatta kaydedebiliyorsunuz. Ayrıca Canva'nın arayüzü Türkçe olduğundan kullanımı oldukça basit. 

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

 

2. VisualCV

visualcv

Profesyonel CV hazırlayabileceğiniz VisualCV, ücretsiz versiyonunu kullananlara ikisi fotoğrafsız biri fotoğraflı olmak üzere 3 adet CV şablonu sunuyor. Basit bir arayüze sahip olan bu sitede size verilen şablonlar üzerinden oluşturulan CV'ler yalnızca PDF formatında indiriliyor. CV hazırlarken sade tasarım tercih edenler bu siteyi kullanabilir.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

 

3. CVlogin

cvlogin

Türk girişimcilerden çıkan CVlogin, ücretsiz ve pratik CV hazırlamak isteyenler için iyi bir seçenek. İçerisinde bulundurduğu 8 adet şablon üzerinden CV hazırlanıyor olması ve Türkçe arayüzüne sahip olması kullanım kolaylığı sağlıyor. Hazırladığınız CV'leri PDF formatında kaydedebiliyorsunuz.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

 

4. Resume.com

resume.com cv hazırlama

 

Diğer sitelerden farklı olarak tamamen ücretsiz kullanabileceğiniz Resume.com, detaylı CV hazırlamak isteyenlerin oldukça ilgisini çekecek. Arayüzü de çok basit olan bu site ile CV'nizi oluşturup otomatik şekilde birçok farklı dosya türünde kaydedebiliyorsunuz.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

 

5. Enhancv

enhancv

CV şablonlarını sektöre göre ayıran ve bu özelliğiyle diğerlerinden farklı olan Enhancv, ücretsiz şekilde kendinize özgü CV'ler oluşturmanızı sağlıyor. Hazırlamış olduğunuz CV'leri PDF formatında kaydedebiliyorsunuz.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu içeriklerimiz de ilginizi çekebilir:

Ücretsiz Europass CV ve Motivasyon Mektubu Hazırlama Eğitimi

Ücretsiz CV Hazırlama ve Başarılı Mülakat Yöntemleri Eğitimi

CV'nizi Güncellemenizi Gerektiren 5 Beceri

CV Hazırlarken Bunları Asla Yapmayın!

 

 

 

 


Aygül Binali

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Aygül Binali..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.