Öğrenci Kariyeri Banner

Getir'de İşten Çıkarmalar Başlıyor!

Getir'de İşten Çıkarmalar Başlıyor!

Hızlı teslimat sektöründe dünyanın en büyük markalarından biri olan Getir, küçülme hamlelerine bir yenisini daha ekledi. Şirket, tüm iş gücünün yüzde 10,86'sına denk gelen 2 bin 500 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu.

Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın da sayılı hızlı teslimat markaları arasında bulunan Getir, global ölçekte yeniden yapılanmaya gittiğini paylaştı. Şirket tarafından yapılan açıklamada 5 ülkede toplam 23.000 çalışanın bulunduğu, bu iş gücünün de yüzde 10,86'sına denk gelen 2bin 500 çalışan ile yolların ayrılacağı aktarıldı.

Getir Tarafından Yapılan Basın Açıklaması Şöyle:

"Market ürünleri hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir olarak, operasyonel verimliliğimizi önemli ölçüde artırmak için global organizasyonumuzu yeniden yapılandırma kararı aldık.

Getir ekosisteminde, kuryeler, depo görevlileri ve ofis çalışanları dahil olmak üzere 5 ülkede yaklaşık 23 bin çalışan bulunuyor. Ancak, üzülerek aldığımız kararla, ekibimizi küçülterek operasyonlarımızı sürdürdüğümüz pazarlarda yaklaşık 2 bin 500 çalışanımızla yollarımızı ayırıyoruz.

Bu zor kararı, süreçten etkilenen tüm çalışanlarımız için, Getir’in iyi ve adil olma ilkesine sadık kalarak, en doğru şekilde ve faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin yasalarına tam uyum içinde uygulayacağız. Özverili çalışmaları ve şirketimize yaptıkları önemli katkılar için tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Getir olarak Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD'de faaliyetlerimize devam ederek, sekiz yıl önce kurulmasına öncülük ettiğimiz bu iş modelinin geleceğine olan inancımızla, önümüzdeki dönemde de sektöre öncülük edeceğiz."

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.