Öğrenci Kariyeri Banner

Özgeçmişinize Bu Becerileri Yazarak Rakiplerinizin Önüne Geçin!

Özgeçmişinize Bu Becerileri Yazarak Rakiplerinizin Önüne Geçin!

Bu becerileri yazarak rakiplerinizi sollayabilirsiniz.

1. Veri Toplama ve Analiz

Mevcut işinizdeki veri toplama ve analiz etme fırsatı bulduğunuz işleri düşünün ve özgeçmişinize ekleyin. Ücretsiz kurslara katılarak özgeçmişinizi zenginleştirmeniz mümkün.

2. Sosyal Medya

Sosyal medyayla ilgili bir ders aldıysanız veya staj tamamladıysanız özgeçmişinize mutlaka eklemelisiniz. Günlük aktivitelerinizden bahsetmiyoruz tabii.. Sosyal medya hesaplarını profesyonel bir şekilde yönettiğiniz zamanlara sınırlayın.

3. İçerik Yönetim Sistemleri

Birçok mevcut çevrim içi ders veya bilgilendirici rehber aracılığıyla bu platformları nasıl kullanacağınızı öğrenin, ardından özgeçmişinizin beceri bölümüne ekleyin. Ek olarak kişisel bir web sitesi veya çevrim içi portföy oluşturun ve onun bağlantı adresini özgeçmişinize ekleyin ki işe alımcılar becerilerinizi kendileri inceleyebilsinler. 

4. İletişim

Özgeçmişinde sadece dilbilgisi ve yazım kuralları denetimi yapmayın, ayrıca ifadelerin kalite ve netliğini de kontrol edin. Uzun cümleleri daha kısa olacak şekilde yeniden yazın, sonra yazdıklarınızın tamamının anlamlı ve mantıklı olduğundan emin olun. İşe alım görevlisiyle telefonla etkileşime girdiğinizde, yerinde ve samimi iletişim kurarak becerinizi kanıtlayın. Her şey sağlıklı ve doğru bir iletişimle başlar.

5. Problem Çözme

Özgeçmişinizde ağırlıklı olarak bir sorunun çözümünü bulduğunuz vakalar üzerinde yoğunlaşmalısınız. Mümkün olursa çözümle birlikte sorunu da yazmaya özen gösterin ki, problem çözme becerinizi tam olarak nasıl uyguladığınızı görebilsinler. Problem çözme becerisi her pozisyon için büyük önem taşır.

6. Olumlu Tutum

Özgeçmişten ziyade görüşmede olumlu bir tutum sergilemek daha kolaydır, ancak mesleki zorluklarınızı olumlu bir şekilde ifade ederek başlayabilirsiniz. "üstesinden gelindi", "başarıldı" ve "kazanıldı" gibi ifadeleri ullanmak genel olarak olumlu bir izlenim yaratacaktır. Ses tonunuz da pozitifliğinizi yansıtmada büyük önem taşıyacaktır, buna göre tonunuzu da ayarlamanızı öneriyoruz. 

Kaynak için tıklayınız

 

 


Simay Kurtçu

Site İçerik Koordinatörü

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.