Öğrenci Kariyeri Banner

Netflix Reklamların Kimlere Uygulanacağını Açıkladı!

Netflix Reklamların Kimlere Uygulanacağını Açıkladı!

Geçtiğimiz haftalarda reklamlı paketlere yeşil ışık yakan Netflix, bu paketin kimleri hedeflediğini açıkladı. Netflix CEO'su Ted Sarandos, açıklamayı katıldığı bir reklam festivalinde yaptı.

Geçtiğimiz aylarda yıllar sonra ilk kez abone kaybına uğradığını açıklayan Netflix, bunun ardından bazı köklü değişikliklere imza atmaya başlamıştı. Birçok yapımı platformundan kaldıran, projelerini iptal eden ve şirket içi politikasını değiştiren şirket, bununla birlikte uzun süredir konuşulan bir özelliğini de resmen doğrulamıştı.

Yıllardır Karşı Çıkıyorlardı!

Netflix, yıllardır karşı çıktığı reklamlara resmen yeşil ışık yaktı. Bu kararla birlikte kamuoyunda bazı soru işaretleri oluşurken, Netflix’in eş CEO’su Ted Sarandos, bugün bu konuya yeniden dikkat çekti.

Cannes Lions reklamcılık festivaline katılan Sarandos, yeni kararın özellikle kimler için alındığını açıkladı.

Reklam kararı hakkında konuşan Sarandos:

“Netflix benim için çok pahalı ve reklam olmasıını umursamıyorum’ diyen büyük bir müşteri bölümünü masadan kaldırmıştık. Bir reklam katmanı ekliyoruz; Bugün bildiğiniz gibi Netflix'te reklam göstermiyoruz.

Daha düşük bir fiyat istiyorum ve reklamları izleyeceğim' diyen kişiler için bir reklam paketi ekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yani Netflix, yeni kararıyla birlikte tüm kullanıcılara reklam göstermeyecek. Bunun yerine daha ucuz bir Netflix paketi isteyenlere bir çözüm sunacak. Bu paket, kullanıcıların Netflix içeriklerini daha ucuza, ancak reklamlı bir şekilde izlemelerini sağlayan çözüm olacak. 

Yeni Netflix paketinin ne zaman kullanılacağı ise henüz belli değil.

 

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Tuğba Duman..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.