Öğrenci Kariyeri Banner

Yapay Zeka YKS'ye Girseydi Kaç Puan Alacaktı (Denendi)

Yapay Zeka YKS'ye Girseydi Kaç Puan Alacaktı (Denendi)

Yapay zeka, YKS'de yeni bir çığır açtı! Eşit Ağırlık ve Sözel sınvlarında denenen bir yapay zeka sistemi, YKS'yi müthiş bir başarıyla tamamladı. Bu puanla Marmara, ODTÜ ve Boğaziçi gibi Türkiye'nin en prestijli üniversitelerinin çeşitli bölümlerine girme şansı yakaladı.

Bu olay, yapay zekanın eğitim alanındaki potansiyelini gözler önüne seriyor. Gelecekte, yapay zekanın sadece sınavlarda değil, eğitim sisteminin her aşamasında önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Yapay Zeka ChatGPT YKS'den Kaç Puan Aldı?

Yapay Zeka ChatGPT YKS'den Kaç Puan Aldı

Geçtiğimiz hafta yapılan YKS'nin ardından soruların tamamını yapay zekaya çözdürüp hiç müdahale etmeden verdiği cevaplarla puanlarını hesaplayan bir grup, yaptığı testin sonucunda ChatGPT'nin YKS'den

  • Eşit Ağırlıkta 347
  • Sözelde 469

puan alacağı sonucuna ulaştı.

Bu Puanla Yapay Zeka Hangi Üniversiteleri Kazanabiliyor?

Bu Puanla Yapay Zeka Hangi Üniversiteleri Kazanabiliyor

Tabi ki her bölüm olmasa da Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden olan Marmara, ODTÜ, Boğaziçi gibi üniversitelerin çeşitli bölümlerini bu puanlarla kazanmak mümkün.

Yapay zekanın YKS'de kullanımıyla ilgili sizin düşünceleriniz neler? Bu durumun eğitim sistemini nasıl etkileyeceğini düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıya yazmaktan çekinmeyin!


Tolga Kaan

Öğrenci Kariyeri'nde İçerik ve Medya Koordinatörü - İletişim ve İşbirlikleri için tolga_kaan[at]yahoo.com adresini kullanın.

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.