NASA International Space Apps Challenge 2020 Başlıyor!

NASA International Space Apps Challenge 2020 Başlıyor!

Dünyanın fikirlerine ihtiyacı var!

Elazığ, İstanbul ve Şanlıurfa Sınırların Ötesinde bir etkinliğe daha ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 2-4 Ekim tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek dünyanın en büyük küresel hackathonu International Space Apps Challenge 2020, sizleri evlerinizde ağırlıyor!

 

#SpaceAppsChallenge

Dünyanın en büyük küresel Hackathonu unvanına sahip Space Apps Challenge, Amerikan Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesi NASA’nın 2012 yılından beri yürüttüğü uluslararası açık kaynaklı bir hackathondur. Yaklaşık 100 ülke ve 200 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenen bu yarışmada binlerce insan, 48 saatlik süre içerisinde Dünya'da ve uzayda karşılaştığımız problemlere yenilikçi çözümler getirmek için bir araya geliyor.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek "Space Apps Challenge 2020" etkinliğine CSA, CNES ve JAXA partnerlik yapıyor. Önceki yıllarda yüz yüze gerçekleştirilen organizasyon bu yıl COVID-19 salgınından dolayı ÇEVRİMİÇİ olarak gerçekleştirilecektir.

 

Meydan okumalar aşağıdaki konu ile ilgili olan alanlara odaklanacaktır:

• Gözlem: Gözlem verilerini bilim adamları ve halk tarafından kullanılmak üzere daha erişilebilir hale getiren araçlar geliştirmenize yönelik hazırlandı.

• Bilgilendirme: Uzay ajansı verilerine farklı bir bakış açısıyla bakın ve insanları bilimsel ve tarihsel bilgilere dahil etmenin etkili yollarını bulun.

• Sürdürülebilirlik: Gelecek nesillere yaşanabilir bir gezegen bırakmak, uzayın zorlu koşullarında insan yaşamını sürdürebilmek.

• Yaratıcılık: Sizlerden hayal etmeniz, yeni fikirler inşa etmeniz ve farkındalık yaratmanız isteniyor.

• Yüzleşmek: Yerel, ulusal veya küresel düzeyde çeşitli sorunları çözmek için bu kategoride bir challenge seçebilirsiniz.

• Bağlanmak: Dünya'daki ve uzaydaki uzay ajansı misyonlarına katkıda bulunan karmaşık insan ve fikir ağlarını analiz etmeniz isteniyor.


Başvurular için tıklayınız.

Detaylı bilgi için web sitesi

Ayrıntılı yarışma başlıkları için tıklayın

Duyurular için;

Linkedin

Twitter

Instagram

 


Gökçe Öztürk

Site İçerik Koordinatörü

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.