Öğrenci Kariyeri Banner

Meta'dan İçerik Üreticisi Olmak İsteyenlere Büyük Fırsat!

Meta'dan İçerik Üreticisi Olmak İsteyenlere Büyük Fırsat!

Facebook ve Instagram ana şirketi Meta, aldığı kararla birlikte 2024 yılına kadar platformlarındaki içerik üreticilerinin gelirlerinden kesinti yapmayacağını açıkladı.

İşte influencer olmanın tam zamanı. Facebook ve Instagram ana şirketi Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, bugün paylaştığı bir gönderide platformlarındaki para kazanan içerik üreticileri ile ilgili bir güncellemeyi paylaştı.

Amaç Rekabeti Kızıştırmak!

İçerik üreticilerinin platformlardan gelen abonelik, ücretli etkinlikler, rozetler ve diğer para kazanma yöntemleriyle kazandığı gelirler, Meta platformları Instagram ve Facebook tarafından bir süre daha kesintiye uğratılmayacak. 

Meta’nın böyle bir işe kalkışmasının ardındaki asıl sebep tahmin edebileceğiniz gibi rekabet. Bildiğiniz gibi Instagram son zamanlarda TikTok’tan birçok özellik aşırmakla meşgul. Hatta kendileri TikTok videolarının Reels’lerde paylaşılmasını engellemeye çalışıyor.

İçerik üreticilerinin gelirlerinde 2024’e kadar kesinti yapılmayacak olmasının sebebi de içerik üreticilerinin Instagram veya Facebook’u bırakıp TikTok gibi başka platformlara geçmesini engellemek.

Facebook'tan Da Gelir Elde Edebilecekler

Hatta tek iyi haber de bu değil. Zuckerberg, popüler Reels üretip bonuslar kazananlar gibi daha fazla içerik üreticisinin bu platformlardan para kazanmaya uygun statüye getirileceğini açıkladı.

Hatta artık içerik üreticileri, Instagram’da ürettikleri bir içeriği Facebook’tan paylaştıklarında oradan da gelir kazanabilecekler.

 

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Tuğba Duman..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.