Öğrenci Kariyeri Banner

İşverenler ile İş Arayanları Bir Araya Getiren Linkedin Özelliği #OpenToWork

İşverenler ile İş Arayanları Bir Araya Getiren Linkedin Özelliği #OpenToWork

Tüm dünyada iş dünyasını tek bir çatı altına toplayan LinkedIn, yeniliklerini duyurmaya devam ediyor.

LinkedIn, iş arayan kişiler için uzun süredir birbirinden farklı özellikleri kullanıma sunuyor. Bunun son güncellemesi ise LinkedIn’in yeni #OpenToWork özelliği oldu.

LinkedIn’in yeni #OpenToWork özelliği sayesinde kullanıcılar profillerini eksiksiz olarak doldurduktan sonra iş fırsatlarına açık olduklarını profil fotoğraflarına ekledikleri yeşil bir çerçeve ile bağlantılarına duyurabilecek.

LinkedIn #OpenToWork Özelliği Nasıl Kullanılır?

LinkedIn profilinize #OpenToWork çerçevesi eklemek için aşağıdaki adımları sırayla uygulayın.

LinkedIn profilinize giriş yapın > Profil Bölümü Ekle > Tanıtım > Yeni Bir İş Mi Arıyorsunuz? > Profile Ekle > Tüm LinkedIn üyeleri ile paylaş

1. LinkedIn Profilinize Giriş Yapın

Özelliği aktif etmek için LinkedIn profilinize giriş yaparak profil bölümü ekle kısmına tıklayın.

Bu bölümde tanıtımın altında yeni bir iş mi arıyorsunuz kısmına tıklayın. Aşağıdaki gibi açılan penceresinden iş tercihlerinizi detaylı olarak doldurun.

Aşağıda gördüğünüz gibi tüm LinkedIn üyeleri ile paylaş seçeneğini tıklayarak profil fotoğrafınıza #OpenToWork çerçevesi ekleyebilirsiniz.

LinkedIn, bu yeni özelliği sayesinde özellikle pandemi döneminde tüm dünyada artış gösteren işsizliğin önüne geçilmesine katkıda bulunmak istiyor.

Kaynak


Burak Aktas

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Burak Aktas..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.