Google, Facebook, Netflix Aşıyı Zorunlu Kıldı!

Google, Facebook, Netflix Aşıyı Zorunlu Kıldı!

Google, Facebook ve Netflix'in ofise dönüş için koronavirüs aşısını zorunlu tutacağını söyledi. Google ve Facebook, bu kararın mecburiyet olduğunu söylerken Netflix'ten konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yok.

Tüm dünyada etkisini göstermeye devam eden koronavirüsün delta varyantı, hükümetleri ve dev şirketleri yeni tedbirler almak zorunda bırakıyor. Gelen son haberler; Google, Facebook ve Netflix gibi dev şirketlerin koronavirüs aşısını zorunlu tutacağını gözler önüne seriyor. Zaman zaman Türkiye'de de tartışmalara konu olan aşı zorunluluğu, yakın bir gelecekte hayatımızın bir gerçeği olacak gibi görünüyor.

Pandeminin başından beri uzaktan çalışma modelini benimseyen şirketlerin başında gelen Google ve Facebook patronları, konuyla ilgili resmi açıklamalarda bulunarak ofise dönüş sürecinin ilk şartının aşı vurulmak olduğunu duyurdular. Google CEO'su Sundar Pichai tarafından yapılan açıklamalarda bunun bir mecburiyet olduğu ifade edilirken, çeşitli nedenlerden ötürü aşı vurulamayan çalışanlara istisnalar uygulanacağı belirtildi. Ayrıca uzaktan çalışma süreci de 18 Ekim'e kadar uzatıldı. Yani Google, bu süreçte çalışanlarına kısmen de olsa esneklik sağlayacak.

Google tarafından yapılan aşı açıklamasından birkaç saat sonra, Facebook'tan da benzer bir açıklama geldi. Lori Goler tarafından CNBC'ye yapılan açıklamalarda, ofise dönüş sürecinde aşının zorunlu olacağı ifade edildi. Bu politikayı yerel kurallara göre uygulamaya koyacaklarını söyleyen Goler, aşı vurulmak istemeyen Facebook çalışanlarını nelerin bekleyeceğine dair bir şey söylemedi.

Kaynak için tıklayınız


Simay Kurtçu

Site İçerik Koordinatörü

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.