Öğrenci Kariyeri Banner

Elon Musk X İçin Yeni Bir İddia Ortaya Attı!

Elon Musk X İçin Yeni Bir İddia Ortaya Attı!

Elon Musk, eski adı Twitter olan popüler sosyal medya platformu X için yeni bir iddia daha ortaya attı. Elon Musk, tüm kullanıcıların platforma erişim için ödeme yapmak zorunda kalabileceğini öne sürdü. 

Musk kısa bir süre önce İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir görüşme yaptı. Bu görüşmede Musk sahte hesaplara karşı koymanın tek yolunun ödeme sistemi olduğunu söyledi.

Elon Musk: "X Platformu Herkes İçin Ücretli Olabilir!"

Elon Musk: "Sistemin kullanımı için küçük bir aylık ödeme almaya geçiyoruz" dedi. Ancak Elon Musk ve şirket konuyla ilgili ayrıntılı açıklamada bulunmadı.

Bu iddianın sadece anlık bir yorum mu yoksa henüz açıklanmayan daha sıkı planların sinyali mi olduğu henüz belirsiz. 

Elon Musk uzun bir süredir sosyal medya platformundaki botlardan ve sahte hesaplardan kurtulabilmenin tek yolunun doğrulama için ücret almak olduğunu söylüyordu.

Geçen yıl Twitter'ı satın aldığından beri, kullanıcıları X Premium olarak adlandırılan gelişmiş bir hizmet için ödeme yapmaya teşvik etmeye başladı. Bu, ücretli abonelere daha uzun gönderiler ve platformda daha fazla görünürlük gibi ayrıcalıklar sundu.

Ancak kullanıcılar şu an X'i ücretsiz olarak kullanmaya devam edebiliyor.

Şirketin kullanıcılardan ücret almasında açıkça maddi bir çıkar olsa da Musk, insanlara hizmet için ödeme yapmanın botlarla mücadeleyi kolaylaştıracağı konusunda ısrar ediyor.

X Premium'un şu anda ABD'de aylık maliyeti 8 ABD doları. Fiyat, abonenin hangi ülkede olduğuna bağlı olarak değişebiliyor.

Örneğin Türkiye'de aylık fiyat 150, yıllık fiyat ise 1.569,99 TL şeklinde belirlendi.

 

Kaynak


Kardelen Özen

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Kardelen Özen..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.