Öğrenci Kariyeri Banner

Oppenheimer Yeni Bir Rekor Daha Kırmayı Başardı!

Oppenheimer Yeni Bir Rekor Daha Kırmayı Başardı!

Barbie filmiyle birlikte vizyona giren ve uzun süre gündemden düşmeyen Oppenheimer yeni bir rekora daha imza attı. 

Ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın atom bombasının yaratılış hikayesini anlattığı son filmi Oppenheimer, toplam gişe sayısında Barbie filminin gerisinde kalsa da başka bir kategoride rekor kırmayı başardı.

Oppenheimer Yeni Bir Rekor Daha Kırdı!

Oppenheimer gişede Bohemian Rhapsody filmini geçmeyi başardı. Oppenheimer dünya genelinde Bohemian Rhapsody’den daha fazla kâr elde etmeyi başardı ve şu ana kadar en çok hasılat yapan biyografi filmi oldu.

Oppenheimer, vizyonda olduğu dokuzuncu haftanın ardından dünya çapında 912 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. Bu rakam sayesinde Oppenheimer, daha önce 902 milyon dolar hasılat elden eden Freddie Mercury’i anlatan biyografi filmi Bohemian Rhapsody’nin önüne geçti.

Böylece Oppenheimer, biyografi filmleri arasında en çok hasılat yapan film oldu.

Oppenheimer’ın IMAX çalışması kesinlikle bu yarışta önemli bir rol oynadı ve film, sadece bu ekranlardan 179 milyon dolar kazandı.

Bu başarı Oppenheimer’ın gişedeki ilk başarısı da değil. Başrollerinde Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon ve Florence Pugh’un yer aldığı film, yönetmen Christopher Nolan’ın ABD’de Batman'den sonrasındaki en büyük filmi oldu.

Ayrıca Oppenheimer, Deadpool 2’yi geçerek bu ayın başlarında dünya çapında gişede en yüksek hasılat yapan ikinci yetişkin derecelendirmeli film olmayı başardı. Nolan’ın filmi şu anda bu kategoride Joker’in arkasında yer alıyor ancak onun 1 milyar doları aşan hasılatını yakalayamayak gibi görünüyor.

Oppenheimer, Barbie ve The Super Mario Bros. Movie’nin ardından yılın en büyük üçüncü filmi olmayı başardı.

 

Kaynak


Kardelen Özen

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Kardelen Özen..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.