Öğrenci Kariyeri Banner

BilgeAdam Boost ile Sıfırdan Yazılımcı Ol, Geleceğine Yön Ver!

BilgeAdam Boost ile Sıfırdan Yazılımcı Ol, Geleceğine Yön Ver!

Yazılım dünyasına adım atmak, geleceğine yapacağın en büyük yatırımlardan biri. Teknoloji çağında yaşıyoruz ve bu çağın en önemli unsurlarından biri yazılım. Günümüzde neredeyse her sektörde yazılımın gücü ve etkisi hissediliyor. Sağlık, finans, eğitim, eğlence, ulaşım ve daha birçok alanda yazılım, hayatımızı kolaylaştıran ve yenilikçi çözümler sunan bir araç haline geldi.Yazılımcı olmak sadece bir meslek seçimi değil, aynı zamanda dünyayı şekillendiren bir gücün parçası olma fırsatı haline geldi.

Bu avantajlı dünyanın ayrıcalıklarını gelin detayları ile beraber inceleyelim;

 • İyi Maaş: Yazılım sektörünün büyümesiyle birlikte artan yazılımcı ihtiyacı doğal olarak yazılım geliştiricilerin ücretlerine de yansıyor. Capital Dergisi’nin araştırmasına göre yazılım uzmanları; bankacılık, ilaç, perakende, turizm, tekstil, hızlı tüketim, enerji, otomotiv, inşaat ve özel sağlık sektörlerindeki uzmanların maaş ortalamasına oranla %40 daha fazla kazanıyor.
 • Yüksek Talep: Yazılım olmazsa ne bilgisayarların ne robotların ne de mobil cihazların bir anlamı kalmıyor. Gelişen ve değişen internet teknolojinde makinelerde başarılı yazılımlar sayesinde ilerlemeler sağlanıyor. 2023 yılı itibarıyla her bir yazılımcı için 5 açık pozisyon bulunuyor. Bu, yazılımcılar için büyük bir iş fırsatı demek.
 • Global Çalışma Olanakları: Yazılımcıların yurt dışında çalışma ve iş bulma şansları, diğer meslek gruplarına göre daha yüksektir.  Global çalışma dünyasında, her yerde yazılımcılara olan ihtiyaç gittikçe büyüyor. Gelişmiş ülkeler, yazılım ve teknoloji yetkinliklerine sahip yetenekler için özel vizeler uyguluyor. İyi bir yazılımcı olarak, dünyanın herhangi bir yerinde çalışma fırsatına sahip olabilirsin. Yazılım, sınırları aşan bir beceridir ve bu alanda yetkinlik kazanmak, sana global kariyer fırsatlarının kapılarını açar.
 • Kariyer Fırsatları: Geleneksel şirketler mevcut pazarlarını korumaya çalışırken, teknoloji şirketleri yeni özellikler ve üstünlükler yaratmak için çalışmakta. Büyüme hızları ve büyüme potansiyelleri, teknoloji şirketlerini daha değerli hale getirmekte. Türkiye’de şirketlerin ihtiyacı olan yazılım yeteneğinin sadece %24,1’i karşılanabiliyor. Bu durum yazılımcılara çeşitli kariyer yolları ve uzmanlaşma fırsatları sunuyor.
 • Esnek Çalışma Ortamı: Dizüstü bilgisayarın nerede, işin orada. İster sahilde, ister bir kafede, ister kütüphanede. Çalışma alanın bir oda ile sınırlandırılmaz. Mesai saatlerini sen belirleyebilir, evinde freelance çalışabileceğin gibi, bir şirkette yazılımcı olarak başlayıp şirket bünyesinde çalışmanın avantajlarını deneyimleyebilirsin
 • Girişimcilik: Yazılımcılar aynı zamanda kendi işine sahip olma fırsatına da sahiptir. Bir yazılımcı olarak kendi projelerinizi geliştirebilir ve kendi start-up'ınızı kurarak girişimci olma şansını yakalayabilirsiniz.
 • Sürekli Öğrenme: Teknolojinin hızlı ilerlemesi nedeniyle yazılımcılar sürekli olarak yeni beceriler öğrenir ve kendilerini geliştirirler.

Peki, tüm bu avantajlara sahip olarak yazılımcı olmak istiyorum. Hiç bilgim olmasa da yazılmcı olabilir miyim?

Türkiye'nin en köklü eğitim kurumu olan BilgeAdam Akademi'nin BOOST  Yazılımcı Yetiştirme Programı ile Full Stack .Net Developer, Full Stack JAVA Developer veya Yazılım Yönetimi alanlarında sıfırdan kariyerine başlayarak yıldız bir yazılımcı olabilirsin! Tek yapman gereken başvuru formunu doldurmak!

BilgeAdam Boost’tan eğitim almanız neden önemli?

 • Alanında Türkiye’nin en deneyimli ve büyük kurumunun güvencesi
 • 600 saatlik kapsamlı yüz yüze eğitim ve proje deneyimi
 • Maksimum 20 kişilik sınıflarda, tamamı eğitmen eşliğinde teorik ve uygulamalı eğitim
 • 2 aylık aktif saha deneyimi ile sektör tecrübesi
 • Uygulama temelli eğitim ve sektörel ihtiyaca yönelik müfredat
 • Sektör ve uygulama tecrübesine sahip eğitmenler
 • 18 ay sonra işe girince ödeme imkanı
 • Birebir kariyer koçluğu ve mentorluk
 • Uluslararası standartlarda eğitim altyapıs

BilgeAdam Boost programının başarısını ve öğrencilerine sunduğu fırsatları en iyi, bu yolculuğu tamamlamış mezunlarımızdan dinleyebilirsin, değil mi? Gerçek deneyimler ve başarı hikayeleri ile BilgeAdam Boost’u mezunlarımızdan dinleyelim!

BilgeAdam Akademi’nin arkasındaki teknoloji gücü BilgeAdam Teknoloji’yi daha yakından tanımaya ne dersin?

BilgeAdam Teknoloji, Türkiye'nin en büyük 3 bağımsız yazılım ve teknoloji şirketinden biridir. 27 yıldır Türkiye’nin en büyük firmaları ve kamu kurumlarının yanı sıra, global ölçekteki şirketlerden oluşan müşterileri ile  1000’in üzerinde yazılım projesi tamamlamıştır. Sadece Türkiye’de değil, İngiltere, Hollanda ve Almanya’da da ofisleri bulunan BilgeAdam Teknoloji, sektördeki liderliği ve geniş tecrübesiyle, yenilikçi çözümler sunmaya  ve BilgeAdam Akademi’nin arkasındaki teknoloji gücü olmaya devam ediyor.

BilgeAdam Boost ile yazılımcı olmak istiyorum, nereden başlamalıyım?

Yıldız bir yazılımcı olmak istiyorsan, hemen formu doldur, başlangıç seviyesine uygun mülakat ile sınav adımlarını tamamla. Türkiye'nin en köklü eğitim kurumu olmasının yanında 1.000+ tamamlanmış yazılım projesiyle sektöre öncülük eden BilgeAdam Akademi'nin BOOST Yetiştirme Programı ile Full Stack .Net Developer, Full Stack JAVA Developer veya Yazılım Yönetimi alanlarında kariyer hedeflerine ulaş!

Unutmadan ekleyelim ki, Boost Eğitim Programlarında mülakat başarına, okuduğun üniversiteye ve bölüme göre %100’e varan indirimler kazanabilirsin!

Hemen Başvur


Tolga Kaan

Öğrenci Kariyeri'nde İçerik ve Medya Koordinatörü - İletişim ve İşbirlikleri için tolga_kaan[at]yahoo.com adresini kullanın.

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.