Öğrenci Kariyeri Banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deprem Bölgesindeki Can Kaybı Sayısını Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deprem Bölgesindeki Can Kaybı Sayısını Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depreme ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, depremdeki can kaybı sayısının 912, yaralı sayısının ise 5 bin 385 olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AFAD Merkezi'nde Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, "Şu ana kadar tespitlere göre 912 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 5 bin 385 vatandaşımız yaralanmıştır. Enkaz altından kurtulan vatandaşımız 2 bin 470'i bulmuştur" diye konuştu.

9 Bin Personel Görevlendirildi!

Erdoğan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Geniş bir alanda hissedildi. Derinliği 7 km olarak belirlenen depremde Kahramanmaraş'ın yanı sıra Hatay, Gaziantep, Kilis, Osmaniye, Diyarbakır, Adana, Şanlıurfa illerimizde yıkıma yol açtı. Deprem merkezine yakın illerde küçük hasarlar olmasına rağmen asıl yıkımın buralarda olduğu anlaşılıyor.

Suriye'de de ciddi yıkımlar olduğu anlaşılmıştır. Devletimiz tüm kurumlarıyla harekete geçmiştir. Depremden etkilenen 10 ilimize mevcut valiliklerimizin yanı sıra onlarla birlikte çalışacak 10 vali daha görevlendirilmiştir.

TSK ve belediyelerimiz başta olmak üzere afet çalışmalarında eğitime sahip kurumlarımız göreve çağrılmıştır. Hali hazırda 9 bin personel arama kurtarma çalışması yürütmekte. Yıkılan binaların altında kalan vatandaşlarımızın tespiti ve kurtarma faaliyetleri kesintisiz bir şekilde sürüyor."

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.