Öğrenci Kariyeri Banner

Bugün Oturduğumuz Yerden Müze Geziyoruz! Sanatseverler İçin 5 Sanal Tur Önerisi

Bugün Oturduğumuz Yerden Müze Geziyoruz! Sanatseverler İçin 5 Sanal Tur Önerisi

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 sebebiyle çoğu aktiviteler pandemisiz zamanlara ertelendi. Bu aktivitelerden bir tanesi de müze gezileri oldu. Bir dönemi, bir şehri hatta bir kültürü anlamanın en iyi yanı olan müzelerin birkaçı bu dönemde online gezilebilir hale geldi. Sanatseverlerin ziyaret edebileceği sanal turları sizler için derledik.

1. Louvre Müzesi

Dünyanın en büyük sanat müzesi konumunda olan Louvre, Paris’te Louvre Sarayının içine konulmuştur. Herkesin bir yerde resmini gördüğü, dünyanın en ünlü tablolarından biri olan Leonardo da Vinci’nin Monalisa tablosu da bu müzede yer almaktadır.

Sanal tura buradan ulaşabilirsiniz.

 

2. Musee d’Orsay (Orsay Müzesi)

Paris’teki bir diğer önemli müze Orsay Müzesidir. Genellikle Fransız sanatçılara ait 4000 eseri bünyesinde barındıran müze, önceden eski bir tren garıydı.

Sanal tura buradan ulaşabilirsiniz.

 

3. The Metropolitan Museum of Art (Metropolitan Sanat Müzesi)

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde bulunan Metropolitan Sanat Müzesi, dünyanın en önemli müzelerinden biridir. Müzede Mısır, Yunan ve Roma dönemlerine ait eserlerin yanı sıra batı resim sanatının öne çıkan isimlerinin eserleri de bulunmaktadır.

Sanal tura buradan ulaşabilirsiniz.

 

4. Uffizi Galerisi 

Floransa’da yer alan galeri, dünyanın en eski sanat galerilerinden bir tanesidir. Ünlü Mecidi ailesinin sanat koleksiyonu burada sergilenir. Genellikle Rönesans dönemine ait eserleri bünyesinde barındıran galeri, kesinlikle görülmeye değerdir.

Sanal tura buradan ulaşabilirsiniz.

 

5.Van Gogh Müzesi

Amsterdam’da bulunan Van Gogh Müzesi, Hollanda’nın en önemli müzelerinden biridir. Müzede ünlü ressam Vincent Van Gogh’un çalışmaları yer almaktadır.

Sanal tura buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu içerikleri de beğenebilirsiniz:

24 Saat Boyunca Ziyarete Açık Olan 9 Online Müze

Bu Hafta Sonu Müze Geziyoruz! Oturduğunuz Yerden Gezebileceğiniz 9 Sanal Müze

Karantina Günlerinde Online Gezebileceğiniz Müzeler


Aleyna  Ayyıldız

Yazılım&Endüstri Mühendisliği

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.