Öğrenci Kariyeri Banner

Bakandan Açıklama “Yeni Mezun Öğrencilerin Çalıştırılması İçin Zorunluluk Getiriyoruz”

Bakandan Açıklama “Yeni Mezun Öğrencilerin Çalıştırılması İçin Zorunluluk Getiriyoruz”

Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsü Uygulamalı Bilimler Fakültesi'nde düzenlenen ‘Türkiye'de Kentsel Dönüşüm Politikaları ve Uygulamalarında Yeni Yaklaşımlar' adlı programa katıldı.

"Genç istihdam şartı getiriyoruz." 

Programda öğrencilere müjde veren Bakan Kurum,  yürüttükleri projelerde genç istihdam şartı getirdiklerine dikkati çekerek, şunları söyledi:

“Bu çok önemsediğimiz bir proje. Bundan sonra yayınlayacağımız genelge çerçevesinde gerek belediyelerimiz gerek bakanlığımızın yapacağı projelerde TOKİ, Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz, gayrimenkul sektörüne ilişkin genç istihdam şartını getiriyoruz.

 

Yeni Mezunları Çalıştırma Zorunluluğunu Şartnamelere Yazacağız

Yeni mezun olmuş arkadaşları çalıştırma zorunluluğunu şartnamelere yazacağız. Bu sayede okuldan mezun olmuş arkadaşlarımızı projelerimizde istihdam edecek bir düzenlemeyi de yapmış olacağız. Buna ilişkin bir genelgeyi de inşallah önümüzdeki hafta yayımlayıp belediyelerimizin yine gayrimenkul sektörümüzün bu anlamda şartnamelerde zorunlu hale getirilmesini isteyeceğimiz bir düzenlemeyi de yapıyor olacağız”

Kaynak


Gökçe Öztürk

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Gökçe Öztürk..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.