8 Mart Özel: İlham Veren Kadınlardan 10 Söz

8 Mart Özel: İlham Veren Kadınlardan 10 Söz

Kadınları en iyi yine kadınlar anlar… Bizim gücümüz bize yeter de artar bile! 8 Mart Kadınlar gününe özel hazırladığımız bu içeriğimizde birçok ünlü kadın isimlere ait sözler var. Gelin, hepimize ilham veren bu harika kadınların aşka, yaşama ve daha birçok konuya dair sözlerini hatırlayalım.

1. Audrey Hepburn

Audrey Hepburn

"Ben pembeye inanıyorum. Ben gülmenin en iyi kalori yakıcı olduğuna inanıyorum. Ben öpmeye ve çok öpmeye inanıyorum. Her şeyin ters gidiyor gibi göründüğü zamanlarda güçlü olmak gerektiğine inanıyorum. Ben mutlu kızların en güzel kızlar olduğuna inanıyorum. Yarının başka bir gün olduğuna inanıyorum ve mucizelere inanıyorum."

2. Frida Kahlo

Frida Kahlo

"Beni anlamadın demeyeceğim. Beni anladın. Zaten en dayanılmaz acı buydu. Sen beni anladın. Anladığın halde canımı yaktın."

3. Coco Chanel

Coco Chanel

"Hayatımı şöyle keşfettim; sevmediğim herşeyi hafife alıyorum, nasıl olsa seveceğim bir zıttı vardır."

4. Miuccia Prada

Miuccia Prada

"Gerçekten derinlemesine birşey yapmanın tek yolu çok çalışmaktır. Ne zamanki yaptığınız ise aşık olur, onun çok güzel ve zengin olduğunu düşünürseniz işte o zaman tehlikedesiniz”.

5. Ayn RandAyn Rand

"Soru kimin bana izin vereceği değil, kimin beni durduracağıdır."

6. Oprah Winfrey

Oprah Winfrey

"Sahip oldukların için şükredersen daha fazlası seni bulur. Sahip olamadıklarına odaklanırsan, zaten onlar da yetmemeye başlar."

7. Marilyn Monroe

 Marilyn Monroe

"Ben bencil, sabırsız ve biraz kendine güvensiz biriyim. Hatalar yapıyorum, kontrol dışına çıkıyorum ve bazen benimle uğraşmak zordur. Ama sen beni en kötü zamanımda idare edemiyorsan, en iyi zamanımda beni hak etmiyorsun".

8. Susan B. Anthony

Susan B. Anthony

"Kadınların erkek korumasına ihtiyacı yoktur ama kendini korumayı öğrenmeye ihtiyacı vardır."

9. Amelia EarhartAmelia Earhart

"En zoru harekete geçme kararıdır, geri kalanı ise sadece kararlılık meselesidir."

10. Helen Keller

Helen Keller

"Bir mutluluk kapısı kapandığında bir başkası açılır; ama kapanan kapının arkasından o kadar uzun süre baka kalırız ki başka bir kapının açıldığını görmeyiz."

Bu içeriklerimize de göz atabilirsiniz: 

Tarihe Yön Veren Kadınlar: Marie Curie

Amerikan Rüyası Oprah'tan Bütün Kadınlara İlham Verecek 10 Söz

 


Beyza Narin

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Beyza Narin..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.