Öğrenci Kariyeri Banner

WhatsApp’ tan Yeni Bir Özellik: Para Gönderme Uygulaması

WhatsApp’ tan Yeni Bir Özellik: Para Gönderme Uygulaması

Pandemi sürecinde uygulamaya birçok güncelleme ve özellik getiren WhatsApp bir yeni özelliğini daha duyurdu. Facebook Pay ve MasterCard iş birliği sayesinde kullanıcılar 7 gün 24 saat uygulamayı para göndermek için kullanabilecekler.

WhatsApp, dün Brezilya’daki kullanıcılarının WhatsApp para gönderme uygulamasını kullanabileceğini duyurdu. Kullanıcılar uygulama içerisinden arkadaşlarına ve ailelerine para gönderip alabiliyor. Brezilya’daki Mastercard sahipleri de bu özelliği kullanan ilk WhatsApp kullanıcıları olma özelliği de taşıyor.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg konuyla alakalı yaptığı paylaşımda, “Bugün Brezilya’ da WhatsApp kullanan kişiler için ödeme özelliğini başlatıyoruz. Fotoğraf paylaşmak kadar kolay para gönderip alıyoruz. Ayrıca küçük işletmelerin WhatsApp’ta satış yapmalarını sağlıyoruz. Bunu yapmak için uygulamalarımızda ödeme yapmak için güvenli ve tutarlı bir yol sunan Facebook Pay’ i kullanıyoruz. Bunu mümkün kıldıkları için tüm ortaklarımıza teşekkür etmek istiyorum. Banco do Brezilya, Nubank, Sicredi ve Brezilya’ daki önde gelen ödeme işlemcisi Cielo da dahil olmak üzere yerel bankalarla çalışıyoruz. Whatsapp’ ta ödemeleri yaygınlaştırdığımız ilk ülke Brezilya. Daha fazlası yakında gelecek” dedi.

WhatsApp' ın resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım

 

KAYNAKÇA


Beste  Kurt

Okuyan, sorgulayan ve gelişime açık bir endüstri mühendisi adayı.

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.