Öğrenci Kariyeri Banner

WhatsApp, Büyük Yeniliği Herkesin Kullanımına Sundu!

WhatsApp, Büyük Yeniliği Herkesin Kullanımına Sundu!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın 4 cihaza kadar oturum açma özelliği tüm cihazlar için kullanıma sunuldu. Bu özellik, kullanıcıların bir WhatsApp hesabını aynı anda 4 akıllı telefona bağlamasına imkan veriyor.

WhatsApp, bir hesabın aynı anda 4 farklı cihazdan açılmasına imkan tanıyan özelliğini Android beta sürüm kapsamında kullanıcılara geçtiğimiz günlerde ulaştırmıştı. Artık bu özellik hem Android hem de iPhone kullanıcıları için erişilebilir duruma geldi.

1 Hesap 4 Farklı Cihazda Kullanılabilecek!

WhatsApp, geçtiğimiz yıl "Çoklu Cihaz" isimli bir özellik yayınlamıştı. Bu özellik, kullanıcıların bir WhatsApp hesabını bir telefon ile bir masaüstü veya web sürüm üzerinden bağımsız olarak kullanılmasına imkan tanıyordu. Yani telefonun internet bağlantısı olmasa bile masaüstü veya web sürüm üzerinden WhatsApp kullanılabiliyordu. 

Mark Zuckerberg, 4 farklı cihaza kadar oturum açma izni veren özelliğin kullanıma sunulduğunu Facebook ve Instagram üzerinden açıkladı. Zuckerberg, "Bugünden itibaren aynı WhatsApp hesabına en fazla dört telefonda giriş yapabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Şimdiye kadar kullanıcılar, bir WhatsApp hesabını yalnızca tek bir cihazda kullanabiliyordu. Bu yeni özellikle beraber artık bir WhatsApp hesabı, 4 akıllı telefonda eş zamanlı ve birbirlerinden bağımsız olarak açılabilecek. Eklenen yeni cihazlar, otomatik olarak senkron edilecek ve böylelikle kullanıcı mesajlara eksiksiz erişebilecek.

Özellikten faydalanmak için, ikinci cihaza WhatsApp'ı yükleyin ve giriş ekranına gelin. Ardından "Bir cihazı bağla" seçeneğine dokunun. Ana cihaza gidin ve "Bağlı Cihazlar" menüsüne ulaşın.  Ana cihazda "Cihaz bağla" seçeneğine dokunun.Son olarak ikinci cihazda görünen QR kodu ana cihazda okutun.

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.