Öğrenci Kariyeri Banner

Twitter'dan Bir Özellik Daha: Sesli Tweet

Twitter'dan Bir Özellik Daha: Sesli Tweet

Dünyada milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformu Twitter hem etkisini hem de kullanıcı sayısını her geçen gün daha da artırıyor. Bununla birlikte yeni özellikleri de kullanıcıların beğenisine sunmaya devam ediyor. Twitter' a son olarak sesli tweet özelliği geldi. Artık kullanıcılar tweetlerini sesli olarak da atabilecek.

Peki Twitter’ da sesli tweet atma özelliği nasıl kullanılır?

TWİTTER’DA SESLİ TWEET KULLANIMDA MI?

Twitter’ da devreye alınan sesli tweet özelliği şimdilik sadece İOS kullanıcılarına sunuldu. Twitter’ ın sesli tweet özelliği 140 saniye ile sınırlı olacak. Sesli tweet özelliğinin kısa süre içerisinde Android ve diğer işletim sistemlerinin kullanımına açılacak.

SESLİ TWEET NASIL ATILIR?

Twitter’ da sesli tweet atmak isteyen kullanıcılar yazdıkları mesajlara ses kaydı ekleyerek paylaşabilecek. Ses kaydı için tweet atma ekranına tıkladıktan sonra ses ikonuna dokunmak yeterli olacak. Sonrasında kullanıcılar ses kaydetme ekranı üzerinden 140 saniyeye kadar ses kaydedebilecek.

KAYNAKÇA


Beste  Kurt

Okuyan, sorgulayan ve gelişime açık bir endüstri mühendisi adayı.

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.