Öğrenci Kariyeri Banner

Türk Girişimciler Bunu Da Yaptı! Artık Robotlar Pazardan Eve Ürün Taşıyor

Türk Girişimciler Bunu Da Yaptı! Artık Robotlar Pazardan Eve Ürün Taşıyor

Türkiye’de bir ilk! Pazardan uygulaması semt pazarlarından kullanıcılarına robotla teslimata başladı.

Semt pazarlarındaki tezgâhlardan evlere sipariş imkanı sağlayan pazar yeri mobil uygulaması Pazardan ve otonom teslimat robotları geliştiren Bizero Robotics, Türkiye’de ilk defa semt pazarından kullanıcıların adresine otonom teslimat robotu Pika ile ilk teslimatını yaparak test gönderimlerine başladı.

İlk teslimat için Rumeli Hisarüstü pazarından verilen sipariş Etiler’deki adrese gönderildi. Uzaktan operatör erişimiyle otopilot destekli teslimat yapabilen PİKA, sipariş verilen Rumeli Hisarüstü pazarındaki tezgâha yönlendirildi. Sipariş edilen ürünler pazarcı tarafından PİKA’ya yüklendi ve adrese teslim edilmek üzere yola çıktı. Sipariş adrese yaklaştığında kullanıcı Pazardan uygulaması üzerinden bildirimle siparişini teslim aldı. Pazardan kurucu ortağı Burak Sıraç “Pazardan’ı kurarken meyve ve sebze satan bir platform değil, kullanıcılara dijital semt pazarı deneyimi sunan bir teknoloji şirketi olma vizyonuyla yola çıktık. Kullanıcı deneyimini sürdürülebilir olarak artırmak için tüm süreçlerde teknolojiyi kullanacağız.” dedi.

Bizero Robotics kurucu ortağı Mehmet Akıncılar “Kampüs içi yemek teslimatından sonra ilk şehir operasyonumuzu Pazardan uygulaması ile gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Yeni normallerle temassız teslimat gereksiniminden yola çıkarak motokuryeleri sahadan masabaşına taşıyıp güvenli bir teslimat olanağı sunuyoruz. Böylece hem pazarcı esnafının taşıyıcı ihtiyacını gideriyor, hem de son kullanıcıya otonom teslimat robotlarımızla hızlı bir şekilde taze ürünleri taşıyabiliyoruz.” dedi.

Burak Sıraç, Bora Gündüz ve Okan Tübek tarafından kurulan Pazardan, şu ana kadar 1000’e yakın üye kazandı. Pazardan için gelen ilk yorumlar da oldukça pozitif. Kullanıcılar mobil uygulama üzerinden, yerlerinden bile kalkmadan, pazar alışverişi yapma deneyimini çok sevdi. Pazardan’da şu anda; Beşiktaş, Şişli, Mecidiyeköy, Etiler, Levent, Ulus, Arnavutköy, Maslak, Ayazağa, Sarıyer, Göktürk gibi ilçelere teslimat yapan 11 semt pazarı ve tezgahlar mevcut. Çok yakında daha geniş bir skala ile farklı bölgelerde de hizmet verecek.

Pazardan'a hemen ulaşmak için tıklayın

Bizero'ya ulaşın

 

Pazardan'ı İndirmek için

AppStore

GooglePlay Store


Öğrenci Kariyeri

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Öğrenci Kariyeri..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.