Öğrenci Kariyeri Banner

Threads Gönderileri Meta Uygulamalarında Gizlenebilecek!

Threads Gönderileri Meta Uygulamalarında Gizlenebilecek!

Threads Kullanıcılarına Yeni Özellik geliyor. Gönderiler artık Facebook ve Instagram'da gizlenebilecek.

Meta'nın Threads uygulaması, Twitter'a alternatif olarak lanse edildiğinde büyük ilgi çekmiş, ancak zamanla kullanıcıların eksiklikler ve platformun Instagram kitlesine hitap etmesi gibi nedenlerle ilgisini kaybetmişti. Şimdi ise Threads kullanıcıları, Instagram hesaplarını silmeden önce Threads hesaplarını kapatma gününü beklerken, gelen yeni bir özellikle Threads gönderilerini Facebook ve Instagram'da gizleme imkanına sahip olacaklar.

Threads Gönderileri Meta Uygulamalarında Nasıl Gizlenir?

Bu özelliği kullanmak için Threads uygulamasındaki sağ üst köşedeki iki çizgiye dokunup ardından Gizlilik > Diğer uygulamalara giderek Instagram veya Facebook'taki önerileri kapatmak gerekiyor. Meta, genellikle özellikleri kullanıcılara zamanla açtığı için henüz aktif olmayabilir, ancak kısa süre içinde aktifleştirilebilir.

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz ay Threads'in aylık neredeyse 100 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Elon Musk'ın iddiasının gerisinde olsa da, Threads hala yeni bir platform olması nedeniyle önemli bir kullanıcı kitlesine sahip. Ancak, Instagram hesabının Threads hesabıyla entegre olması ve Threads hesabının silinirse Instagram hesabının da silinmesi gibi bir durum, birçok kullanıcının üyeliklerini sonlandırmalarını engelliyor. Eğer bu özellik aktif edilirse, Threads'in gerçek popülerliğini daha iyi anlayabileceğiz.

 

Kaynak


Tuğba Nur Pehlivan

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Tuğba Nur Pehlivan..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.