Öğrenci Kariyeri Banner

Gmail'den E-posta Deneyimini Değiştiren Yenilik!

Gmail'den E-posta Deneyimini Değiştiren Yenilik!

Gmail, e-postaları yanıtlamak için yeni bir tasarım geliştiriyor. Geliştirilen arayüzde, artık e-postaları yanıtlarken sohbet tarzı bir kullanıcı paneliyle karşılaşacaksınız.  

Google, son zamanlarda Gmail üzerinde bazı değişiklikler yapıyor. Geçtiğimiz günlerde e-postalara emoji ile ifade bırakma özelliği geleceği açıklanmıştı. Aynı şekilde spam e-postaları engellemek adına bazı çalışmaların yapılması şirketin gündemindeydi.  

Sohbet Arayüzü ile E-posta'ya Cevap Verilebilecek.

Gmail için yapılan son yenilik ise mesajların cevaplanması üzerine. Uygulamanın yeni tasarımı, e-postaları yanıtlarken sohbet tarzında bir arayüz sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. 

Şu an Gmail'de bir e-postayı yanıtlamak için alt taraftataki ''Yanıtla''butonuna tıklamanız gerekiyor. Ardından yeni pencere açılıyor ve kişinin işini uzatan bir eylem oluyor. Yeni güncellemeyle maillerinizin altında bir sohbet sekmesi karşımıza çıkıyor.  

Bu sohbet kutusu, sol tarafta bir yanıt türü seçmenizi ve hedef alıcıyı düzenlemenizi sağlarken, diğer tarafta mevcut tam ekran kullanıcı arayüzüne genişletme olanağı sunuyor. Bu alana dokunulduğunda klavye açılıyor ve sağ tarafta beliren gönder düğmesi ile yanıt alanı yukarı kaydırılarak, yanıtınızı yazarken e-posta gövdesini görmeye devam edebiliyorsunuz.

Gmail'in bu yeni özelliği, geleneksel e-posta cevaplama formatından önemli ölçüde saparak dikkat çekici bir değişiklik getiriyor. Ancak şu anda bu özellik sınırlı bir kullanıcı kitlesine sunulmuş durumda ve ne zaman geniş bir kullanıcı kitlesine açılacağı belirsiz.

 

Kaynak


Tuğba Nur Pehlivan

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Tuğba Nur Pehlivan..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.