Öğrenci Kariyeri Banner

Spotify Blend: Arkadaşlarınızla Müzik Zevklerinizi Kıyaslayın!

Spotify Blend: Arkadaşlarınızla Müzik Zevklerinizi Kıyaslayın!

Spotify, kullanıcıların müzik zevklerini karşılaştırmasını sağlayan "Blend" isimli özelliğini duyurdu. Ortak olarak oluşturulan bir çalma listesini karşılaştıran özellik, bu sayede iki kullanıcının müzik zevkinin ne kadar yakın olduğunun anlaşılmasını sağlıyor.

Spotify kullanıcıları, arkadaşlarının da katılımlarıyla ortak çalma listeleri oluşturabiliyorlardı. Bu özellikle birlikte herkes kendi zevkine göre içerikler ekliyordu. İşte bu tür çalma listeleri, Blend sayesinde kategorize edilip kıyaslanabilecek. Çalma listesini oluşturduğunuz arkadaşlarınızla zevklerinizin ne kadar örtüştüğünü, yüzdesel oran olarak görebileceksiniz.

Spotify'ın Blend isimli özelliği, profile eklenen bir seçenek aracılığıyla kullanılacak. Bu anlamda; takipleştiği bir kullanıcıyı Blend'e davet edecek kullanıcı, bu davetin kabul edilmesiyle çalma listesi oluşturacak. Her iki kullanıcının eklediği şarkılarla oluşturulacak bu liste, yaptığı ölçümlerle de iki kullanıcının müzik zevkinin ne kadar ortak olduğunu belirleyecek.

Özelliğin dünya genelindeki tüm ücretsiz ve premium farketmeksizin tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenebileceğini söylendi. Uygulamanın Türkiye'deki iOS ve Android sürümleri ise henüz bu özelliğe kavuşmadı. Fakat önümüzdeki saatlerde yapılacak bir güncelleme ile Türkiye'deki kullanıcıların da Blend özelliğini kullanabilmelerine imkan tanınacak gibi görünüyor.

Kaynak için tıklayınız


Simay Kurtçu

Site İçerik Koordinatörü

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.