Öğrencilik Hayatınızda Kendinizi Geliştirmek İçin Yapmanız Gereken 5 Şey

Öğrencilik Hayatınızda Kendinizi Geliştirmek İçin Yapmanız Gereken 5 Şey

Öğrenciler olarak bütün işlerimizin online platformlara taşındığı bu günlerde kaçırmamanız gerekenve yaparsanız iyi olabilir dediğimiz olayları derledik. Umarım siz de bunlardan kendinize faydalı olabilecek konular hakkında bilgi sahibi olursunuz. 

Hadi gelin birlikte göz atalım.

Kariyer Etkinlikleri

Adını sıklıkla duyduğumuz bu online fuar ya da online seminerler aracılığı ile öğrenciler için şirket çalışanlarıyla iletişime geçme ve bu şirketlerin iş ilanları, şirket bilgileri hakkında detaylı bilgiye ulaşma olanağı sayesinde bilgilerinizi genişletebilirsiniz. Daha da önemlisi çalışmak istediğiniz şirketler ile ilgili olarak bilmiyor olduğunuz ve belki de internetten ulaşamayacağınız bilgilere erişebilirsiniz.

 

Sertifika Eğitimleri

Aslında kendimizi geliştirmek için önümüze çıkan fırsatların hepsini değerlendirmeliyiz ve sertifika eğitimleri bu fırsatlar içerisinde en erişilebilir ve kısa sürede çok büyük işler başarmamıza yardımcı olacaktır. Dilerseniz çalışmak istediğiniz alana yönelik olarak online olarak gerçekleşen eğitimlere katılıp sertifikalar alabilir, dilerseniz de hali hazırda belirli bir bilgi birikiminizin olduğu konuda uzmanlaşma sağlayabilirsiniz.

Vaka Çalışmaları

Hayatınızın ilerleyen dönemlerinde büyük ihtimalle işe alım sürecinde bir kere de olsa görebileceğiniz vaka çalışmalarını önceden çeşitli platformlar aracılığı ile ulaşarak çözmek hem sizi duruma karşı daha hazır bir konuma getirecek hem de aslında sizden nelerin isteniyor olduğuna dair daha kapsamlı bilgiye sahip olduğunuz için daha az uğraşla çok daha güzel çalışmalar ortaya çıkarabileceksiniz.

Dil Kursları

Günümüzde İngilizce bilmenin artık tek başına yetmediği su götürmez bir gerçek oldu. Bundan dolayı kendinizi geliştirmenizde fayda duyacağınız bir diğer konu ise öğrenebileceğiniz diller olacaktır. İspanyolca ve İtalyanca başta olmak üzere çeşitli Avrupa dilleri öğrenebileceğiniz gibi farklı bir alfabe öğrenmek isterseniz de Rusça, Çince ya da Japonca'ya da yönelebilirsiniz.

Bunun yanı sıra dilden kastımız aslında programlama dilleri de olabilir. Örneğin ileride makine öğrenmesi üzerine bir kariyer planınız varsa Java, Python, Jupyter, C## gibi dilleri de öğrenerek kendinizi geliştirmeye erkenden başlayabilir ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Öğrenci Kulüpleri

 

 

Son olarak ise farklı öğrenci kulüpleri aracılığı ile farklı bölümlerde ya da üniversitelerde okuyan insanları tanıma fırsatına erişebilir ve onlarla konuşarak onlardan da birçok şey öğrenebilirsiniz. Üstelik gerçekleştirdiğiniz etkinlikler sayesinde çeşitli şirketleri ağırlayarak onlar hakkında daha çok iey öğrenirken, tecrübeler edinebilir ya da etkinliğe çağırdığınız kişi sayesinde network'ünüzü genişleterek ileride staj imkanlarına kadar avantajlı duruma gelebilirsiniz.

 

BONUS:

Öğrenci Kariyeri Mobil Uygulamasını İndirip Tüm Gelişmelerden Anında Haberdar Olmak

ök mobil

 


Bekem Yasemin Çatak

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Bekem Yasemin Çatak..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.