Öğrenci Kariyeri Banner

Netflix, İstanbul'da Ofis Açıyor!

Netflix, İstanbul'da Ofis Açıyor!

Son yıllardaTürkiye'de çok fazla rağbet gören çevrimiçi dizi/film izleme platformu Netflix, ülkemizdeki yatırımlarını hızlandırma çalışmaları yapıyor. 195 milyondan fazla üyesi bulunan Netlfix'in yapmış olduğu açıklamaya göre, Türkiye'de ofis açma kararı alındı. 

2021 yılının ikinci yarısında faaliyete geçirilmesi planlanan bu karar; yeni istihdam olanaklarını beraberinde getirmekle birlikte, Türkiye'de üretilen içeriklerin de dünyaya daha hızlı şekilde duyurulmasını ve başarı kazanmasını sağlayacak. 

Bu karara ilişkin Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy şu sözleri kullandı;

"Özellikle son on beş yılda büyük gelişim yaşayan sinema ve dizi sektörümüz, ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasisinin önemli araçlarından birisi haline gelmiştir. Bu anlamda Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim."

netflix-istanbulda-ofis-aciyor

 

Netflix'in Kurucusu ve eş CEO'su Reed Hastings; Türkiye'nin zengin bir kültürü olduğunu ve köklü hikaye anlatma geleneği ile kendisi için çok değerli bir ülke olduğunu belirterek, "Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul'da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye'ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye'deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı. 

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş ise, Türkiye'nin etkileyici hikayelerini anlatma heyecanlarının, gelecek yatırımlar için kendilerine güç verdiğini bildirdi. 

Diştaş, "Bu yolda, İstanbul ofisimizin açılacak olması ile birlikte, kreatif ekiplerimiz ve paydaşlarımızla olan yakın çalışmalarımızın daha da verimli bir şekilde süreceğine inanıyoruz. Ülkemizin özgün hikayelerini, 195 milyon Netflix üyesine sunmaya devam edeceğiz." diye belirtti. 

 

 

 


Aygül Binali

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Aygül Binali..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.