Öğrenci Kariyeri Banner

Naci Görür'den Hükümete 'Acil' İstanbul Uyarısı!

Naci Görür'den Hükümete 'Acil' İstanbul Uyarısı!

Prof. Dr. Naci Görür, dün akşam 'Hükümetimize acil bir öneri' başlığıyla bir Tweet yayınladı. Görür; "Devlet depreme dayanıklı ve boş binaları kiralayıp, riskli binalarda yaşayanların taşınmasını sağlamalı" ifadelerini kullandı.

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul'daki yapıların deprem dönüşümü için iktidara acil bir öneride bulundu. Görür, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda binaların güçlendirilmesi için önce acil olarak insanların can güvenliğinin sağlanması gerektiğini belirtti.

'Can Kaybına Neden Olacak Bina Sayısı En Az 90 Bin'!

İstanbul'un depreme dayanıklı hale getirilmesi için zamanımızın kısıtlı olduğunun altını çizen Görür, şu önerilere yer verdi:

"HÜKÜMETİMİZE ACİL BİR ÖNERİ: Daha önce çeşitli kaynaklar da önermiştir ama köklü bir çözüm oldğuna inandığım için ben de öneriyorum: istanbul’da depremde can kaybına neden olabilecek bina sayısı en az 90,000. Bu da yüz binlerce canımızın can güvenliği yok demektir. Evet biliyorum en doğru yol bu binaların güçlendirilmesi veya yıkılıp yeniden yapılmasıdır ama bütün bu binalara bu işlemin uygulanmasına vaktimizin olduğunu sanmıyorum.

Onun için DEVLET İstanbul’da deprem güçlü ve BOŞ binaların tümünü kayıt altına alıp DEVLET olarak kiralamalı ve riskli binalarda yaşayan insanlarımızın buralara taşınmalarını sağlamalıdır. İnsanlarımızın can güvenlği sağlandıktan sonra Belediye ve vatandaşlala el ele verip boşaltılan binaları deprem dirençli hale getirmelidir. Bir bilim adamı olarak bundan daha acil çözüm düşünemiyorum.

İnsanımızın CAN GÜVENLİĞİ HERŞEYİN ÖNÜNDEDİR. Hükümetimiz bunu muhakkak yapmalıdır. İnanıyorum ki bu tüm İstanbulluların TALEBİDİR, sevgiyle"

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.