Irkçılık Karşıtı Tweet'ler

Birçok marka Black Lives Matter‘i desteklemek için açıklamalar yayınladı ve bağışlarda bulundu. Twitter bir adım daha atarak ırkçılık karşıtı protestolara destek olmak için reklam vermeyi tercih etti.

ABD’de kölelerinin kurtuluşunun kutlandığı 19 Haziran’daki tatil günü için Twitter, ırk ayrımcılığıyla ilgili çeşitli tweet’leri Atlanta, Chicago, Louisville, Minneapolis, New York, Los Angeles, Oakland ve Philadelphia’da reklam panolarına dönüştürdü.

Twitter’ın Kültür ve Topluluk Direktörü God-is Rivera, “Black Lives Matter’a destek olmak istedik ancak Twitter olarak görünmek istemedik. Bugün yaşananlarla ilgili yoğun duyguları paylaşan insanların bakış açılarını ve düşüncelerini yansıtmak, onların kendi sözleriyle görünmelerini sağlamak istedik” dedi.

George Floyd’un Minneapolis polisi tarafından öldürüldüğü 25 Mayıs’tan bu yana, Black Lives Matter hareketi ve ilgili konular hakkında 340 milyondan fazla tweet yayınlandı.

KAYNAK


Beste Kurt

Sakarya Üniversitesi - Endüstri Mühendisliği

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.