iOS 14 ile iPhone’lara Gelen Öne Çıkan 7 Yeni Özellik

Apple’ın iPhone akıllı telefonlarında kullandığı mobil işletim sistemi iOS’in yeni sürümü iOS 14, 16 Eylül itibarıyla yayınlandı. Yeni iOS güncellemesi iOS 14 ile iPhone’lar birçok yeni özelliğe sahip oldu. iOS 14’ün iPhone’lara getirdiği yenilikleri sizler için derledik. Hazırsanız yeni güncelleme iOS 14’ün yeniliklerine hep beraber göz atalım!

Geçtiğimiz haziran ayında gerçekleştirilen WWDC 2020'de pek çok yenilik duyuran Apple, bu sene de rayından çıkmadı ve işletim sistemlerine kattığı yenilikler ile resmen şov yaptı. Apple'ın mobil işletim sistemi iOS'in yeni güncellemesi iOS 14 ile beraber, iPhone akıllı telefonların kavuşacağı birbirinden kullanışlı öne çıkan 7 yeni özellik...

iOS 14 Öne Çıkan Yeni Özellikleri: 

  • Widgetlar
  • App Library
  • App Clips
  • Arama Ekranı
  • Car Keys
  • Translate
  • Memoji: Yüz Maskesi

Widgets

Her ne kadar android özentisi gibi yorumlar yapılıyor olsa bile ios kullanıcılarının en büyük beklediği eklemelerden birisi oldu.

App Library

Uygulamaları karışıklık olmasın diye ayrı ayrı dosyalarda ayırmaya son veren bu eklenti yine ios kullanıcılarına büyük bir avantaj sağlıyor.

App Clips

Özellikle biz öğrencilerin hesap ödememek için "cüzdanım evde" bahanelerine çözüm getiren bu eklenti NFC özelliği ile temassız bir şekilde ödeme yapmanızı sağlıyor.

Call Screen

Artık arama geldiğinde ekranınızı kocaman kaplamak ve sizi yapacağınız işten alıkoyan bir ekran yerine üstten bildirim gelen bir arama ekranıyla sunuma devam ediliyor.

Car Keys

Araba anahtarınız olmadan telefonunuz ile arabanızı kullanma özelliği anahtarınızı rafa kaldırıyor.

Translate

Diyelim bilmediğiniz bir dil olan İspanyolca konuşan birisi size yol tarifi soruyor. Bu uygulama sayesinde onun dilinde söylediğini sizin dilinize çevirip aynı şekilde cevap verme olanağı oluşturuyor.

Ve En Son Öne Çıkan Eklenti; Memoji

Biliyoruz memoji ios için yeni bir özellik değil lakin bu eklentide memojinize renk renk yüz maskesi ekleyebiliyorsunuz. 

KAYNAK


Abdülkadir Selim Çelebi

Doğuş Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Öğrenci Kariyeri'nde Mart ayından beridir Yazar Ekibi'nde bulunmaktayım.

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.