Öğrenci Kariyeri Banner

Instagram Dikkat Çeken Yeni Özelliklerini Duyurdu!

Instagram Dikkat Çeken Yeni Özelliklerini Duyurdu!

Instagram'ın CEO'su Adam Mosseri, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada yeni özellikleri duyurdu. 

Bugün, platformda kullanıma sunulan üç yeni değişikliği duyuran Mosseri’ye göre şirket, orijinal içeriği daha iyi sıralamak için markaları ve ürünleri etiketlemenin yeni yollarına odaklanıyor.

Geçtiğimiz yıl boyunca içerik oluşturucuların Instagram için ne kadar önemli olduğunu tekrarlayan Mosseri, kişisel hesabından kullanıcılarına değişiklikleri sundu.

Adam Mosseri, yeni özelliklerin, Meta’nın içerik üreticilerini güçlendirme hedefi taşıdığını da belirtti. Mosseri; “İçerik üreticilerle konuşurken öğrendiğim şeylerden biri, yaptıkları iş için takdir görmenin onlar için ne kadar önemli olduğudur. Bu yüzden kredinin hak edenlere gitmesini sağlamaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ürün Etiketini Artık Herkes Kullanabilecek!

Yapılan ilk değişiklik, artık her kullanıcının gönderilerde ürün etiketi özelliğini kullanabilecek olması. Bu özellik zaten sınırlı sayıda kullanıcı için mevcuttu. Ancak Mosseri’ye göre, bunu herkesin kullanımına açmak bir işletmenin, şirketin ya da içerik üreticisinin dikkat çekmesini sağlayacak.

Tüm kullanıcılar için genişletilen bir diğer özellik ise geliştirilen kişi etiketi oluyor. Bu özellikle kullanıcılar, profillerini düzenlerken mesleklerini ya da ne olarak bilinmek istediklerini ekleyebilecek.

Adam Mosseri’ye göre Instagram’da orijinal içerikler daha fazla öne çıkacak. Bu sayede platform, tekrar paylaşımları geri plana atacak ve esas paylaşımı daha fazla görünür kılacak. Özellikle içerik üreticilerinin paylaşımlarını kopyalayan kişilerin önüne geçmek için bu özellik oldukça dikkat çekiyor.

Tüm bunların yanı sıra şirket, başka yenilikler için de hazırlık yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda profile ‘birden çok internet sitesi bağlantı adresi koyma’ da bunlar arasında yer alıyor.

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.