Öğrenci Kariyeri Banner

İlkbahar Ruhunu Yansıtan 7 Kitap!

İlkbahar Ruhunu Yansıtan 7 Kitap!

İçimizi kıpır kıpır eden coşkusuyla, doğanın güzelliğiyle, binbir renk çiçekleri ve mis gibi kokusuyla yılın en umutlu, en hareketli ve yeni başlangıçları temsil eden ilkbahar mevsimi geldi. İlkbahar’da elinizden düşürmemeniz gereken, doğanın yeniden uyandığı ilkbahar mevsiminin ruhunu yansıtan kitapları sizler için derledik.

Outliers - Malcolm Gladwell

Malcolm Gladwell Outliers bazı insanların neden başarılı olduğunu anlamak için, bu insanların çevrelerine daha dikkatli bakmamız gerektiğini söylüyor. Bu kitapla sizi daha başarılı olmaktan alıkoyan kalıplanmış inançlarınızla kısa sürede vedalaşabilir ve başarı yolculuğunuzda yepyeni başlangıçlara yelken açabilirsiniz.

İnsanın Anlam Arayışı - Viktor E. Frankl

Avusturyalı psikiyatr Victor E. Frankl tarafından kaleme alınan kitap, iç karartan bir atmosferde geçse de sonu aydınlık biten, en zor koşullarda bile umudunuzu korumanın ne derece önemli olduğuna değinen bir kitap. 

Üç Şiir - Nazım Hikmet

İlkbaharın romantik ve umutlu ruhunu şiirlere yansıtan bir kitap.

Masal Terapi - Judith Malika Liberman

Masal Terapi, kendinizi yol ayrımında bulduğunuz zamanlarda hangi yöne gideceğinize karar vermeniz konusunda size rehberlik etmeyi hedefliyor.

Kabuk Adam - Aslı Erdoğan

Tropiklerde, gözden uzak bir adada yaşanan umutsuz bir aşkın umut dolu öyküsünü konu alan kitabı bir solukta bitireceksiniz.

Yaşamak Sakinlik İster -  Özgür Bacaksız

Bu huzur dolu eserde yavaşlamanın, durmanın ve sükunetin yaşamımıza getirebileceği güzelliklerle ilgili çok önemli ipuçlarına değiniyor.

Doğadaki Son Çocuk - Richard Louv

Doğadaki Son Çocuk, tüm dünyada hızla yayılan doğaya dönüş hareketinin biçimlenmesinde ve yaygınlaşmasında önemli roller üstleniyor. 

Kaynak


Merve Akbağ

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Merve Akbağ..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.