Erişim Sorunu Yüzünden Zuckerberg'in Serveti Eriyor Mu?

Erişim Sorunu Yüzünden Zuckerberg'in Serveti Eriyor Mu?

Facebook, Instagram ve WhatsApp'a uzun süre erişim sağlanamaması ve şirketin eski Ürün Yöneticisi Frances Haugen'ın suçlayıcı açıklamaları nedeniyle Facebook, gün içinde borsada büyük bir darbe yiyerek yüzde 5,75 değer kaybıyla 323,28 dolardan işlem görmeye başladı. Mark Zuckerberg'in kişisel serveti ise 3 saat içinde 7 milyar dolar düşerek zenginler listesinde bir basamak aşağıya indi.

Bu değer kaybında erişim sıkıntısından hemen önce Facebook'un eski Ürün Yöneticisi Frances Haugen'ın açıklamaların payı büyük.

Frances Haugen, Facebook'un platformunda nefret, şiddet ve yanlış bilgiler paylaşan içeriklerle mücadelede kaydettiği ilerlemeyi abartarak halka ve yatırımcılarına yalan söylediğini iddia etti. Eski yönetici, iddialarını desteklemek için "on binlerce" sayfalık belgeyi kanıt olarak sunduğunu belirtti.

Facebook'tan ne zaman bir açıklama geleceği ise merak konusu. Kullanıcılar erişim sorununun sebebini merak ediyor. Hacklenme iddiası resmi açıklama geciktikçe güçleniyor.

Kaynak için tıklayınıznız

 


Simay Kurtçu

Site İçerik Koordinatörü

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.