Öğrenci Kariyeri Banner

Dünyanın Down Sendromlu İlk Sanal Influencer'ı Üretildi!

Dünyanın Down Sendromlu İlk Sanal Influencer'ı Üretildi!

Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı Kami, down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu.

Influencer'ların hitap ettikleri kitle ve insanlar üzerindeki etkileri her geçen gün artıyor. Moda, gündem ve eğlence sektörü gibi yaşamımızın önemli parçalarındaki etkileri oldukça hissedilen influencer'ların neyi temsil ettikleri de oldukça önemli bir mesele haline geldi.

Down sendromlu kişilerin yaşam kalitelerini iyileştirmeyi amaçlayan Down Syndrome International (DSi) derneği ve reklam ajansı Forsman & Bodenfors (F&B) Down sendromlu bireyleri temsil edecek olan, dünyanın ilk Down sendromlu influencer'ı 'Kami'yi tanıttı.

Amaç Down Sendromlu Bireylerin Takdir Edildiğini Hissetmeleri

Sanal evrende yaratılan avatarlar çoğu zaman “idealleştirilmiş” yapılardır ve gerçek dünyada temsil ettikleri değerler oldukça sınırlıdır. Kami'nin yaratılmasının altındaki amaç ise, insanların, özellikle de Down sendromlu bireylerin dahil olduklarını ve takdir edildiğini hissettikleri dijital bir alan oluşturmak.

Kami, dünyanın birçok yerinden Down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu. Kami'nin sesi ise, onu hayata geçirmek için sesleri, tavırları ve kişilikleri kayıt altına alınan gönüllü bireylerden oluşturuldu.

Forsman & Bodenfors Singapur'un kreatifleri Rachel Kennedy ve Firrdaus Yusoff, "Piksel mükemmelliğindeki sanal modellerle dolu bir dünyada Kami'yi yaratmak, Down sendromunu çevrimiçi ortamda tamamen yeniden çerçevelemenin bir yolu. Kami'yi ve temsil ettiği her şeyi görmezden gelmeyi imkansız kılmak istiyoruz. Onu tanıdıkça Kami'nin gerçek potansiyeli, dünyanın onu sanal haliyle nasıl kucakladığına bağlı olacak." şeklinde açıklamada bulundu.

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.