Öğrenci Kariyeri Banner

Dünya Uçan Arabamızı Konuşacak!

Dünya Uçan Arabamızı Konuşacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ÜBA TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri Tanıtım Toplantısı'nda oldukça iddialı açıklamalarına yer verdi. Bakan Varank, uçan araba ve yapay zeka gibi ileri seviye teknolojilerde tüm dünyanın Türkiye'yi konuşacağını dile getirdi.

Teknoloji konusunda ürün ve hizmet ihtiyaçlarımızın çoğunu yabancı şirketlerle karşılıyoruz. Bu durumun önüne geçmek için çalışmalar devam ediyor.

Türk üretimi aracımız TOGG ve Aposto! gibi medya şirketleri de bünyemizde yer alıyor. Yerli ürün ve hizmetlerin gelişimi konusunda, önümüzde olumlu bir tablo olduğunu söyleyebiliriz.  Varank, gençlere ve teknolojiye yatırım yapmaya son hız devam ettiklerini de açıklamasına ekledi. Buna ek olarak konuyu uçan arabalara getiren Varank, bu konu ne zaman açılsa dalga geçildiğini fakat uçan araba, yapay zekâ ve hibrit roket teknolojileri gibi konularda tüm dünyanın Türkiye’yi konuşacağını söyledi.

Varank, uçan arabaların pazar payının, 2030 yılına kadar 320 milyar dolara ulaşacağını da söyledi. Bu konuda henüz ortaya bir ürün veya prototip konulmuş değil. Ancak Bakan Varank’ın açıklamalarıyla birlikte yakın gelecekte bizi nelerin beklediğini merak ediyoruz.

Sizce Türkiye ileri teknoloji konularında Dünyada nasıl bir konumda yer alacak?

Kaynak için tıklayınız


Simay Kurtçu

Site İçerik Koordinatörü

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.