Dünya Sağlık Örgütü Uyardı: Kapanma Mı Geliyor?

Dünya Sağlık Örgütü Uyardı: Kapanma Mı Geliyor?

Koronavirüs Delta varyantı hakkında açıklama yapan Dünya Sağlık Örgütü, yeni varyantların ortaya çıkabileceğini belirtti. 

Geçtiğimiz yıl tüm dünyayı değişime uğratan koronavirüs, farklı varyantlar ile bulaşma hızını artırmaya devam ediyor.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırmalar, geliştirilen aşılara dirençli yeni varyantların oraya çıkması için ideal bir ortam oluşturulduğunu açıkladı.

Ulusal Sağlık Enstitüleri Müdürü Francis Collins, “Mevcut aşıların şiddetli COVID-19 ve Delta varyantına karşı hastaneye yatış riskinde 25 kat azalma sağlıyor.”dedi.

 

Yaklaşık 6 haftalık süre içerisinde ABD vakalarının yüzde 10’unu oluşturan Delta varyantı, yeni vakaların ise yüzde 83’ünü kapsıyor.

Delta varyantın aşı olanlara da bulaştığını belirten yetkililer, aşılanan kişilerin hastalığı daha kolay atlattığını da özellikle belirtti.

Bulaşıcı hastalık uzmanı Anthony Fauci, “Henüz yeterli sayıda insan aşılanmadı. Şu anda ABD nüfusunun yalnızca yüzde 50’si tam olarak aşılandı. Bu oranların eyaletten eyalete değişmesi en büyük sorunlardan biri.” olarak konuştu.

Kaynak için tıklayınız

 


Simay Kurtçu

Site İçerik Koordinatörü

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.