Öğrenci Kariyeri Banner

Doritos, İsmini ve Logosunu Kaldırıyor

Doritos, İsmini ve Logosunu Kaldırıyor

Cips markası Doritos, yeni “Logo Yok” iletişimi ile cesur bir kampanyaya imza atıyor. Doritos 3 ay boyunca markasını ve logosunu tüm iletişimlerinden kaldırıyor.

PepsiCo’nun alt markası olan Doritos, daha önce yurt dışında Z kuşağına yönelik bir pazarlama stratejisi olarak denediği isimsiz ve logosuz iletişimi Türkiye’ye taşıdı.

Marka daha önce, “Another level” teması kapsamında tv, radyo, açık hava ve sosyal medyadaki kampanyaları ile başka bir seviyede olduklarının mesajını vermişti.

Doritos Türkiye ise kampanyasını “Doritos’tan Türkiye’nin En Cesur Kampanyası Geliyor!” şeklinde duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Osman Dilber “Doritos ile yıllardır iletişimimizde gençleri cesarete davet edi­yoruz, şimdi de biz “Cesaretse Dibine Kadar” diyerek bu kampanya ile oldukça cesur bir adım atıyor ve üç ay boyunca iletişimimizde logomuzu kaldırarak mar­kasız iletişim yapıyoruz. Yaptığımız reklam testinde de gördük ki logo ve marka bulunmayan reklamımızı izle­yenlerin 95%’i reklamın Doritos’a ait olduğunu söyledi. Dolayısıyla reklamlarımızda logomuz görünmese bile hedef kitlemizin Doritos’u tanıyacağına eminiz” dedi.

 

KAYNAK

KAYNAK


0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.