Öğrenci Kariyeri Banner

Deprem Bölgesinde Ücretsiz Telefon ve İnternet Hizmeti Sunulmaya Başlandı!

Deprem Bölgesinde Ücretsiz Telefon ve İnternet Hizmeti Sunulmaya Başlandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kahramanmaraş depreminin yaşandığı bölgede ücretsiz internet ve arama hizmetlerinin sunulmaya başlandığını açıkladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli 7.7 (en güvenilir ölçüm olan Mw cinsinden) büyüklüğündeki depremin ardından önemli bir açıklama yaptı. Verilen bilgilere göre Bakanlık, deprem sonrası doğrudan ülkemizde hizmet veren operatörlerle iletişim kurdu.

Bakanlık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda GSM operatörlerinin kapasite artırımı yapacaklarını ifade etti. Ayrıca Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, bölgede yaşayanlar için ücretsiz hizmetlerin kullanıma sunulduğu açıkladı.

Bölgedeki Vatandaşlara Ücretsiz Konuşma ve İnternet Hizmeti Sunuluyor:

"Deprem bölgesinde bulunan vatandaşlarımızın kesintisiz iletişim sağlamaları için operatörlerimize talimat verildi. Bölgede bulunan tüm vatandaşlarımıza ücretsiz konuşma ve internet yüklendi. Borcundan dolayı kapalı olan tüm mobil, internet ve sabit hatlar da görüşmeye açıldı."

'Aramaları web tabanlı uygulamalar ile yapalım'

"Aynı zamanda bölgedeki tüm ankesörlü telefonlar üzerinden de ücretsiz iletişim sağlayabilirsiniz. Arama kurtarma çalışmalarının iletişim kısmında bir kesinti olmaması için yardım edelim. Web tabanlı uygulamalar ile arama yapalım ve SMS kullanalım."

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın açıklaması şöyle:

“Deprem dolayısıyla mağduriyet yaşanmaması adına tüm GSM operatörleri kapasite arttırarak kapanan telefon hatlarını açacak ve internet hizmeti sağlayacaktır.  

Haberleşmede yaşanan aksaklıkların giderilmesi için tüm ekiplerimiz sahadadır. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun."

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.