Öğrenci Kariyeri Banner

ChatGBT'nin Kullanıcı Sayısı Açıklandı!

ChatGBT'nin Kullanıcı Sayısı Açıklandı!

ChatGPT OpenAI'ın bugün gerçekleşen geliştirici konferansında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları arasında ChatGPT sohbet butonunun kullanıcı sayısını da açıkladı.
Dünyanın pek çok yerinde kullanılan ChatGpt sohbet butonu, tarihindeki ilk geliştirici konferansını yaptı. Konferansta yapay zekayla ilgili açıklamalar yapıldı. 

Şirketin CEO'su Sam Altman'ın yaptığı açıklamaya göre bir yıl içerisinde dünya üzerinde 100 milyon haftalık kullanıcıya sahip. 

OpenAI Araçları İki Milyon Geliştirici ve Yüzlerce Büyük Şirket Tarafından Kullanılıyor.

Sam Altman, şu anda 2 milyon geliştirici şirketin araçlarından faydalanarak yapay zeka üzerinde çalıştığından da bahsetti.

Altman, Fortune 500 şirketlerinin 460'ının da OpenAI araçlarını kullandığını duyurdu. Verilere bakıldığında dünyanın en iyi şirketlerinin %92'si yapay zeka teknolojisinden yararlanıyor. 

ChatGPT, tüm zamanların en hızlı gelişen ve büyüyen uygulamalarından biri olduğu kabul ediliyor. ChatGPT çıktıktan iki ay sonra 100 milyon aylık kullanıcıya ulaştığı tahmin ediliyordu. Facebook ve Instagram bu sayılara 2 yıl kadar bir süre içerisinde ulaşmıştı. X (Twitter)'in ise bu sayılara ulaşması 5 yıldan fazla sürmüştü. OpenAI'ın konferansta açıkladığı miktara göre haftalık 100 milyon aktif kullanıcıyla başarının arttığı gözlemleniyor.

 

Kaynak


Tuğba Nur Pehlivan

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Tuğba Nur Pehlivan..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.