Öğrenci Kariyeri Banner

'Atatürk' Filmi İlk Üç Günde Rekor Kırdı!

'Atatürk' Filmi İlk Üç Günde Rekor Kırdı!

Disney Plus'ın yayınlamaktan vazgeçtiği Atatürk filmi 3 Kasım'da sinemalarda vizyona girmişti. Film karşılaştığı yoğun ilgiyle ilk üç gününde rekor kırdı.

İlk Üç Günde 269 Bin Kişi İzledi!

Aras Bulut İynemli’nin başrolünde yer aldığı Atatürk filmi, başlarda Disney Plus’ta dizi olarak yayınlanacaktı. Fakat platform, tüm Türkiye’de tartışma yaratan bir kararla diziyi yayımlamayacağını açıkladı. Bunun ardından da Atatürk’ün iki film olarak hem televizyonda hem de sinemalarda yayınlanacağı duyuruldu.

İlk film, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda FOX üzerinden yayınlandı. 3 Kasım günü ise sinemalarda vizyona giren filmin, büyük başarıya imza attığı ortaya çıktı. Yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin’in oturduğu, Necati Şahin tarafından kaleme alınan ve Aras Bulut İynemli’nin Atatürk’ü canlandırdığı film, ilk üç günde 269 bin 113 kişi tarafından izlendi.

En İyi Açılış Yapan Yerli Drama Filmi Oldu!

Filmin resmi X hesabından yapılan açıklamada, bu sayının 2023 yılı için bir gişe rekoru olduğu belirtildi. Böylelikle Atatürk filmi, 2023’ün en iyi açılış yapan yerli drama filmi oldu.

Ulu Önder Atatürk’ün hayatına ve millî mücadelenin lideri olmaya giden basamaklara odaklanan filmin ikincisi ise 5 Ocak 2024 tarihinde vizyona girecek. Aynı zamanda vatandaşlar, 2024 yazında her iki filmi de FOX ekranlarından izleyebilecek.

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.