Öğrenci Kariyeri Banner

Bir Resim Üzerindeki Yazılar Nasıl Metne Dönüştürülür?

Bir Resim Üzerindeki Yazılar Nasıl Metne Dönüştürülür?

Günümüzde yapay zekanın gelişmesi ve artık elimizdeki cihazların oldukça teknolojik özelliklere sahip olması sayesinde pek çok konuda işimiz kolaylaşıyor. Bunlardan birisi de artık bir görsel üzerindeki metni yazıya direkt olarak dönüştürebilmemizi sağlayan pek çok web aracının bulunuyor olması. Üstellik bu araçlar üzerinden metne dönüştürme yapmak çoğu zaman yazının kaynağını bulmaktan bile daha kolay.

Resimden Metne Yazı Dönüştürme Aracı Nasıl Kullanılır?

İnternette bulunan https://www.cardscanner.co/tr/image-to-text adresini ziyaret edebilirsiniz.Bu adrese geldiğinizde karşınıza resmi sürüklemenizi isteyen bir ekran çıkacaktır. Tek yapmanız gereken bu kısma üzerindeki yazıyı metne dönüştürmek istediğiniz resmi sürüklemek.

Resimden Metne Yazı Dönüştürme Aracı Nasıl Kullanılır

Metne Dönüştürme Aracı Nasıl Çalışıyor?

Biz sizlere öneri olarak sunmadan önce bu aracın nasıl çalıştığını test ettik ve mükemmel derecede kusursuz bir sonuç aldık. Sadece iki adımda yapılabilen bu işlem hayatımızı oldukça kolaylaştıracak bir yapıya sahip. Sizler için yaptığımız işlemi ve sonucunu aşağıda paylaşıyoruz.

Metne Dönüştürme Aracı Nasıl Çalışıyor


Tolga Kaan

Öğrenci Kariyeri'nde Sosyal Medya Koordinatörü

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.