Back2TheSchool Herkesin Katılabileceği Uzun Soluklu ve Heyecanlı Bir İdeathon Başlıyor!

Back2TheSchool Herkesin Katılabileceği Uzun Soluklu ve Heyecanlı Bir İdeathon Başlıyor!

Ideathon Nedir ?

Ideathon insanların konfor alanlarından çıkarak, kısıtlı sürede herhangi bir probleme çözüm getiren fikirler ürettikleri bir etkinliktir. Ideathonlara katılmak için herhangi bir teknik bilgiye sahip olmak gerekmez.

Back 2 The School nedir?

Nisan ayının ikinci haftası itibariyle dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüsü sebebiyle 193 ülkede okullar kapanmış ve yaklaşık 2 milyar öğrenci bu durumun etkisi altında kalmıştır. Nisan ayından bu güne ülkemiz de dahil olmak üzere birçok yerde riskin azalmasıyla birlikte normalleşme sürecine gidilmiştir.

Hackathon Türkiye tarafından, Dijital Kunduz'un destekleriyle düzenlenecek olan hem öğrenciler, hem öğretmenler hem de eğitim sektörünün tüm paydaşlarını gözeten bu online organizasyon; herkesin “Yeni Normal” olarak adlandırılan bu süreçte "Okula Dönüş" teması etrafında oluşabilecek sorunların tespitini önceden yapıp; bu olası sorunlara karşın fikirler ve projeler geliştirerek çeşitli çözümler üretmelerini amaçlamaktadır. Bu organizasyon katılımcıların eğlenerek ürettiği ve üretirken de gerçekten fark yaratabilecekleri verimli bir süreç ve unutulmaz bir deneyim sunmayı hedeflemektedir.

Son başvuru tarihi  6 Ekim!

BAŞVURU LİNKİ


Sude Genç

KTO Karatay Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi. İnstagram: sugenc20

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.