Aşılama Oranlarını Gösteren Yeni Harita Paylaşıldı!

Aşılama Oranlarını Gösteren Yeni Harita Paylaşıldı!

Son değişikliklerle illerdeki birinci ve ikinci doz aşı olanların da sayısının gösterildiği COVID-19 aşılama tablosu paylaşıldı. Fahrettin Koca, haritadaki renklerle aşılama oranları arasındaki endişe verici bağlantıya dikkat çekti!

Fahrettin Koca’nın paylaştığı tabloya göre şimdiye kadar birinci, ikinci ve üçüncü doz olarak toplamda 57 milyon 738 bin 829 doz aşı yapıldı. Aşılama oranının en yüksek olduğu iller sırasıyla Muğla, Çanakkale ve Kırklareli oldu.

Nüfusun aşılanma oranının en düşük olduğu iller ise Bitlis, Siirt ve Şanlıurfa oldu. Aşılama oranının düşük olduğu illerde vakaların artmakta olduğunu söyledi. Kırmızı renkle gösterilen 25 ilden en yüksek aşılama oranına sahip il, %54,6 ile Yozgat, oranın en düşük olduğu kırmızı renkli il ise %30,6 ile Bitlis oldu.

Twitter üzerinden paylaştığı gönderide Koca, “Kırmızı kategorideki illerimizde vaka sayılarının düşüş eğilimini kontrol altında tutmak güçleşiyor. Mücadelede yerinizi almak için bir an evvel aşınızı olun.” ifadelerini kullanarak aşı olmayan vatandaşları uyardı.

Kaynak için tıklayınız

 


Simay Kurtçu

Site İçerik Koordinatörü

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.