Öğrenci Kariyeri Banner

Almanya'dan Türklere Yönelik Schengen Vizesi Açıklaması!

Almanya'dan Türklere Yönelik Schengen Vizesi Açıklaması!

Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği'nden, Türklere yönelik Schengen vizesi açıklaması geldi.

Avrupa Birliği ülkelerine gitmek için Schengen vizesi almak son yıllarda epey zorlaştı. Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği, Türkiye'de 2023 yılında yaklaşık 100 bin Schengen vizesi verildiğini duyurarak, "Almanya şu anda dünyanın hiçbir ülkesinde Türkiye'dekinden daha fazla vize vermiyor" ifadelerine yer verdi.

'Hiçbir Ülkeye Türkiye'dekinden Fazla Vize Verilmiyor'!

Avrupa Birliği ülkelerine gitmek için Schengen vizesi başvurusunda bulunanlar randevu almakta oldukça zorlanıyor. Ret alanların sayısının da fazla olduğu ifade edilirken Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği konuya ilişkin bir açıklamada bulundu. 

Açıklamada 2023 yılın boyunca 100 bin Schengen vizesinin verildiği belirtilirken "Almanya şu anda dünyanın hiçbir ülkesinde Türkiye'dekinden daha fazla vize vermiyor." ifadesi kullanıldı.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Türkiye'de Ankara, İstanbul ve İzmir'deki Alman dış temsilcilikleri Ocak-Mayıs 2023 döneminde yaklaşık 100 bin Schengen vizesi vermiş olmaktan gurur duymaktadır. Bu sayı 2022'nin aynı dönemine göre yüzde 50 oranında artmış ve yeniden pandemi öncesi 2019 yılındaki seviyeye ulaşmıştır.

Buna ek olarak, 2023 yılında 18 binden fazla ulusal vize düzenlemiş bulunuyoruz. Almanya şu anda dünyanın hiçbir ülkesinde Türkiye'dekinden daha fazla vize vermiyor. Bu, vize birimlerindeki 112 çalışanımızın özverili çabaları sayesinde mümkün olmaktadır."

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.