Öğrenci Kariyeri Banner

4 Adımda Hayatımızı Kolaylaştıran Robot Süpürgeler

4 Adımda Hayatımızı Kolaylaştıran Robot Süpürgeler

Teknolojinin hızlı gelişimiyle birlikte bilim kurgu filmlerinden aşina olduğumuz robotlar artık sadece filmlerde değil. Fütüristler tarafından sıkça sözü edilen “yakın zamanda evlerimizde robotlarla birlikte yaşayacağız” tasarısı gerçek olmaya çok yakın. Hatta bunun yavaş yavaş başladığını söyleyebiliriz bile!

Şimdilerde çok konuşulan ve bilinen teknoloji markalarınca piyasaya sürülen yeni nesil robot süpürgeler ile evde süpürme derdinden kurtuluyor ve yardımcı robotunuz sayesinde rahat bir nefes alıyorsunuz! Oldukça becerikli olan bu robot süpürgelerin neler yapabildiğine gelin bir bakalım.

1. Görsel Lokalizasyon ve Haritalama Özelliği

Robot Süpürge

Robot süpürgeler görsel lokalizasyon özelliğini kullanarak etrafındaki cisimleri algılar. Bunun yanında bir de haritalama özelliği ile temizlenmesi gereken alanları tespit ederek otomatik olarak temizleme işlemine başlar. Yani sizin komutunuza ihtiyaç duymadan kirli yüzeyleri kendiliğinden temizleyebilir!

2. Otomatik Şarj Özelliği

Robot Süpürge

Genel olarak 2 saatlik bir pil ömrüne sahip olan robot süpürgeler, şarjları bittiği an otomatik olarak şarj dolum istasyonuna gider ve dolum bittiğinde temizleme işine devam eder. 

3. Paspas Özelliği

Robot Süpürge

Akıllı robot süpürgeler süpürme işleminin yanında aynı zamanda ıslak paspas yapma özelliğine de sahip. Böylece tozları süpürdükten sonra, silme işlemini de robotlarınız yapıyor ve siz iki işten de aynı anda kurtulmuş oluyorsunuz!

4. Uzaktan Kontrol Edebilme Özelliği

Robot Süpürge

Robot süpürgenizi telefonunuza indireceğiniz bir uygulama sayesinde uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Süpürme gücü, emiş gücü, açma/kapama gibi işlemleri telefonunuzdan tek bir tuşla yapabiliyor ve istediğiniz zaman bu ayarları değiştirebiliyorsunuz.

Tamamen bağımsız diyebileceğimiz bu yardımcılarla artık ev süpürme, kırıntı temizleme derdine son!


Ayşe Nur Akyüz

Araştırır, yazar, çizer, okur

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.