Öğrenci Kariyeri Banner

17 Yaşındaki Türk Girişimcinin Mobil Uygulaması ‘’Getpad’’ 70 Ülkede Yayınlandı!

17 Yaşındaki Türk Girişimcinin Mobil Uygulaması ‘’Getpad’’ 70 Ülkede Yayınlandı!

Cihan Alp Aygün isimli 17 yaşındaki Türk girişimcinin mobil uygulaması Getpad, 70 ülkede yayınlanan muazzam bir sosyal ağ uygulaması haline geldi. Yeni nesil yazarlık uygulaması olan Getpad, kendi blog makalelerinizi ve düşüncelerinizi yazmanıza imkân sağlıyor.

İnternette yer alan pek çok blog ve kitap yayınlama sitesinin yanında 1 sene içinde epey ilgi görmeye başlayan Getpad, 17 yaşında bir Türk girişimcinin eseri. Mobil geliştirici Cihan Alp Aygün tarafından ortaya çıkarılan Getpad, şimdiden 70 ülkede yayınlanmayı başardı.

Binlerce yazarın yer aldığı platformda 50.000+ blog ve 50.000+ düşünce paylaşımı yapıldı. Özellikle gençler tarafından tercih edilen Getpad’de herkes özgürce düşüncelerini paylaşabiliyor. Günümüzde tüm dünyada insanların kitap ve makale okuma oranları düşerken Getpad ile birlikte bu algı kırılmış durumda. Türkiye’de 15-45 yaş arası kullanıcısı bulunan platformda, okuma ortalaması 9 dakika 28 saniyeyi buluyor. Bu, Türkiye’de okumaya ayrılan sürenin tam 9 katı. Türkiye’de okumaya ayrılan süre 1 dakikayken, Türkiye Getpad’de daha fazla okuyor.

Cihan Alp Aygün, uygulamayı satması için 350.000 TL teklif almış

getpad uygulama

Geçtiğimiz yıldan bu yana büyüyen Getpad’i bir girişimci satın almak için 350.000 TL teklif etmiş ancak Cihan Alp Aygün uygulamayı satmayı reddetmiş. Ayrıca şu anda Aygün, uygulama içi yeni bir gelir modellemesi üzerine çalışıyor. 1 hafta içinde yayına alınacak yeni gelir modeliyle birçok yazar yeni özelliklere sahip olacak.

Günde ortalama 30.000 yazı görüntülenmesi alan Getpad’e her gün katılım devam ediyor. Uygulama, şu anda sadece Android üzerinden yayınlanıyor.

 

KAYNAK


Rezzan Açıkgöz

İçerik Yazarı

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.