Öğrenci Kariyeri Banner

Yapay Zeka Yardımıyla Bir Yılda Yüz Kitap Yazdı!

Yapay Zeka Yardımıyla Bir Yılda Yüz Kitap Yazdı!

ABD'li bilim kurgu yazarı Tim Boucher, başta ChatGPT olmak üzere yapay zeka araçlarıyla  9 ayda 97 kitap yazdığını açıkladı.

Dokuz ay içerisinde 97 mini kitap yayınlamak için yapay zeka teknolojisinden faydalandı.

9 Ayda 97 Kitap Yazdı!

Tim Boucher yazdığı bir makalede: "Amacım açıktı: Distopik ucuz bilimkurgu ile zorlayıcı yapay zeka dünya inşasını birleştiren bir dizi benzersiz, büyüleyici e-kitap oluşturmak. Artık onlara 'AI Lore kitapları' adını vermeye başladım, yapay zekanın insan yaratıcılığını artırma potansiyelinin bir kanıtı" olduğu ifadelerini kullandı. 

Yazar metin oluşturmaya yardımcı olması için ChatGPT ve Anthropic'ten Claude'u kullandı. Romanları gösterebilmek için yapay zeka görüntü oluşturucu Midjourney'i kullandığını söyledi.

Kitaplarının her birinde 5 bine yakın kelime kullanıldı ve yapay zeka tarafından oluşturulmuş 40 ila 140 resim de kitaplara eklendi. Ağustos ile Mayıs ayları arasında 500'e yakın kopya sattığını söyleyen Boucher toplam 2 bin dolardan fazla kazanç elde etti.

Mini romanlarını ortalama 8 saatte yazdığını söyleyen Boucher: "Yapay zekanın yaratıcı işlerin yerine geçeceğine yönelik popüler düşüncenin aksine, yapay zekayı yeteneklerimizi ve kapasitemizi artıracak güçlü bir araç olarak görüyorum" dedi.

Tüm sanatçıların belli bir seviyede yapay zekayı kullanması gerektiğini söleyen yazar, yapay zekanın çalışmalarımıza hizmet edecek doğru kombinasyonu bulmamız açısından oldukça faydalı olduğunu belirtti.

Kaynak


Kardelen Özen

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Kardelen Özen..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.