Öğrenci Kariyeri Banner

WhatsApp'a Mesaj Düzenleme Özelliği Geliyor!

WhatsApp'a Mesaj Düzenleme Özelliği Geliyor!

WhatsApp, iOS için mesaj düzenleme özelliğini test etmeye başladığını duyurdu. Platform artık mesajları 15 dakika içinde düzenlemeye izin verecek.

WhatsApp, bir süredir Android için test ettiği mesaj düzenleme özelliğini şimdi de iOS kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Yeni özellik, kullanıcıların mesajları gönderdikten sonra 15 dakika içinde düzenlemesine izin verecek.

Sohbetler Artık Güvenilir Olacak!

WABetaInfo’ya göre platform, yakın zamanda kullanıma sunulacak güncelleme kapsamında beta cihazları için mesaj düzenleme özelliği üzerinde çalışıyor. Mesaj düzenleme özelliği, mesaj gönderildikten 15 dakika boyunca kullanılabilecek. Fakat değiştirilen mesajın sağ alt kısmında “düzenlendi” etiketi görünecek.

Buna ek olarak mesaj ile sohbetteki diğer kullanıcılara “bu mesaj düzenlenmiştir” şeklinde bir uyarı da gönderilecek. Uzun süredir beklenen bu özellik, platformun mesajlaşma deneyiminde önemli bir gelişme yaratacak gibi görünüyor. Aynı zamanda sohbetlerin güvenilir olmasına da olanak sağlayacak.

Ek olarak WhatsApp, fotoğraf ve videolardan sonra, tek sefer oynatılacak sesli mesajlar üzerinde çalışıyor. Şu anda geliştirme aşamasında ve WhatsApp 2.23.7.8 sürümünde görüldü. Kaybolan sesli mesajlar bir kez oynatıldıktan sonra kaydedilemeyecek veya iletilemeyecek.

Kaynak


Merve Akbağ

Öğrenci Kariyeri yazarlarından Merve Akbağ..

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.