Öğrenci Kariyeri Banner

Vergisiz Telefon Düzenlemesi İçin Tarih Belli Oldu!

Vergisiz Telefon Düzenlemesi İçin Tarih Belli Oldu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, üniversite öğrencilerine bir kereye mahsus vergisiz telefon ve bilgisayar kampanyasına ilişkin; "Zannediyorum ki, yıl sonuna gitmeden kamuoyuna duyurulur ve başlatılır" açıklamasında bulundu.

Yıl Sonundan Önce Uygulama Başlayacak!

Bakan Uraloğlu, katıldığı bir canlı yayında üniversitelerin önlisans ve lisans bölümlerinde eğitim alan öğrencilere bir defaya mahsus vergisiz telefon ve bilgisayar satışına yönelik konuştu. Gençlerin beklediği vergisiz cep telefonu ve bilgisayar düzenlemesinin yakın zamanda tamamlanacağını dile getiren Uraloğlu, yıl sonundan önce uygulamanın başlayacağını söyledi.

Uraloğlu, vergisiz telefon ve bilgisayar düzenlemesinin yanında 10 GB’lık ücretsiz internet kullanımının da sağlanacağını söyleyerek şöyle konuştu:

“10 GB internet konusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğretim Kurumu, Milli Eğitim ve Ulaştırma Bakanlığı olarak burada hitap edeceğimiz üniversite öğrencileri kimlerdir, sayıları ne kadardır ve bunların operatörlerden sağlanma konusunda teklifleri aldık. Cumhurbaşkanımıza arz edeceğiz. O da bu açıklamayı kısa zamanda yapar.

Vergisiz cep telefonu ve bilgisayar konusunda vergisiz düzenlemeyi birinci derecede Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız yürütüyor. Biz de onlara altyapı ve kayıt desteği veriyoruz. Onlar da düzenlemenin hangi parasal limitteki cihazları kapsayacağıyla ilgili çalışma yapıyorlar. Zannediyorum ki bugünlerde tamamlanır, yıl sonuna gitmeden kamuoyuna duyurulur ve başlatılır.”

 

Kaynak


Tuğba Duman

Öğrenci Kariyeri'nde Şef Editör

0 Yorum

Yorum Yap

😄

Bültenimize kayıt olun!

Güncel haberleri takip etmek için bültenimize kayıt olun, böylece daima güncel bilgilerle donanmanıza yardımcı olabilelim.